Nazwa działu

O scenie komputera Commodore 64

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Chyba niewiele jest dziś osób, które nigdy nie słyszały o zjawisku zwanego 'sceną komputerową'. Każdy komputer ma swoją, charakterystyczną w obyczaje i historię scenę. Nie masz pojęcia o niej? Chcesz dowiedzieć się więcej - zajrzyj do tego właśnie artykułu.

Historia Sceny komodorowskiej

Autor: Case/F4CG
Opis Według autora artykułu - historię naszej sceny Commodore 64 można by podzielić na trzy etapy, trzy generacje. Każda z nich miała swój odrębny styl, charakter. Który okres był dla niej najlepszy? Zapewniam, że warto przejrzeć ten tekst.

Początki polskiej sceny C64

Autor: Maciek 'Janetti' Szlemiński
Opis Zabawa zaczęła się dość dawno temu, bo na początku lat 90-tych. Pierwsze grupy, Quartety, kombinacje 'krakerskich' grup. Mnóstwo lamerstwa i chaosu... tak zawsze bywa na początku. Jeśli nie wiesz, jak rozwijała się scena - koniecznie przeczytaj! Artykuł pochodzi z czasomisma Commodore & Amiga.

Obyczaje na naszej Scenie Commodore 64

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Głęboko związane ze swapem (korespondencją, rozsyłaniem stuffu grupy) były wszelkie obyczaje, rytuały i przyzwyczajenia sceny Commodore 64. Cheatowanie znaczków, covery, poczta, swap - przypomnij sobie to wszystko jeszcze raz - z nami!

Komodorowskie party

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Wszyscy bardziej wtajemniczeni w świat Commodore'a 64 wiedzą, czym mogą się pochwalić. Wiedzą, że nikt w tym temacie im nie podskoczy. Tym mocnym argumentem są imprezy! Niejaki "fenomen" komodorowskich imprez - partiesów i meetingów. Wejdź z nami w ten klimat!

To już XXI wiek. A co ze sceną Commodore 64?

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki + scena
Opis Scena Commodore "żyje" w dużym stopniu dzięki emulacji. Większość ludzi jest właściwie zmuszona do przesiadki na PC-ty, brak czasu - scenowanie poprzez emulator jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Dokąd dążymy? Dyskusja kilku osób o przyszłości, nadziejach...

Scena Commodore 64 obecna w Internecie

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Najlepsze czasy Commodore 64 ma już dawno za sobą. Niestety, czas mija na niekorzyść naszego kochanego komcia. Obecnie bardzo duża część sceny to tzw. emu-scena. Także w Internecie możesz spotkać masę ludzi z C64! Sprawdź, jakie to jest proste!

Rozmowa o scenie z Chash'em/Fraction

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Przedstawiam Wam wywiad z Chash'em z grupy Fraction. Na scenie działa od dobrych kilku lat, jest liderem grupy Fraction. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, wszystkiego od początku, zapraszam do czytania!

Sceny: C64 vs Atari

Autor: Ramos/Samar
Opis Po przeczytaniu kilku artykułów na temat Atari trochę się uśmiałem, bo wiele osób nic o Atari i scenie na tym komputerze nie wie, a pisze wiele dziwnych rzeczy. Obecnie scena Atari jest prawie tak samo mała jak C64, a właściwie o wiele mniejsza. Tutaj są porównane obie te sceny.

Sceny: C64 vs Amiga

Autor: Noise/Exon + Street Children
Opis Jako że miałem wcześniej Amigę, a właściwie byłem na scenie z Amigą około 3 lat tak więc mogę powiedzieć kilka zdać na ten ciekawy temat. Otóż scena amigowska różni się bardzo od scena na Komcia. Kolosalna różnica jest już widoczna na pierwszym planie. Co to za plan? :-) - zobaczcie.

Sceny: C64 vs PC

Autor: Noise/Exon + Street Children
Opis W tym odcinku dowiecie się, w jaki sposób i przy pomocy jakich programów działających pod systemem GEOS przenosi się grafikę z różnych edytorów graficznych na format zgodny z tym systemem.


Skrócone opisy wielu grup. Najważniejsze fakty, członkowie grup i ich produkcje. Legendy oraz ci młodsi. Jak postrzegana jest/była dana grupa? Co o każdej dziś można powiedzieć?

część 1: Alliance : Caution : Charged : Elysium : Sataki
część 2: Gedeon : Taboo : Faith : Vader : De-Koder
część 3: Apidya : Kreciki : Tengu : Fraction : Albion
część 4: The Coders - Vulture Design - Arise - Axelerate

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek