Nazwa działu

Początek Prasy Komputerowej w Polsce

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Raport - jeden z największych i najbardziej wartościowych artykułów na C64 Power. Pamiętasz gazety jak Bajtek, Komputer, Commodore & Amiga, Top Secret, Kebab czy nawet Gambler? Żadne z nich już się nie ukazuje, a mimo to wspominamy je. Zaprosiliśmy kilka znanych osobistości - Dariusz Michalski, Łukasz Czekajewski, Bartłomiej Dramczyk i Wojciech Setlak. Artykuł to obowiązkowa pozycja! Odsłaniamy tajemnice!

Początek Prasy Komputerowej w Polsce - część II

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Kontynuujemy jeden z najważniejszych tematów działu Publicystyka. W pierwszej części pominęliśmy między innymi wcale nie mniej ważny miesięcznik od Top Secret czy Secret Service - Świat Gier Komputerowych. Artykuł nie tylko o ścisłej historii ŚGK, ale zahacza też o wiele innych tytułów - między innymi Gambler czy Top Secret. Zapewniam, że dowiecie się z niego wielu ciekawych i zaskakujących informacji! Cofnijmy się zatem parę lat wstecz...

"Top Secret" - legenda wciąż żywa. Rozmowa z Gawronem i Sir Haszakiem

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Zaprosiłem Dariusza "Sir Haszaka" Michalskiego i Piotra "Gawrona" Gawrysiaka - byłych redaktorów miesięcznika Top Secret do tematycznej rozmowy. Spółdzielnia Bajtek - wzloty i upadki, szczegóły z życia redakcji Top Secret. Wspominamy dawne, cudowne czasy spędzone przy czytaniu Top Secretu. Ale też mówimy o upadku TS, obecnym życiu redaktorów i... ciekawej przyszłości - czy Top Secret i Bajtek powrócą? Dołączam także wiele zdjęć z redakcji! Zresztą - to trzeba zobaczyć - cały Top Secret! :-) Obowiązkowa pozycja.

Tworzenie gier na C64. Rozmowa z Januszem Dąbrowskim (LK Avalon)

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Wciągająca i długa rozmowa tematyczna z Januszem Dąbrowskim - byłym programistą firmy LK Avalon. Jak tworzyło się gry kilka lat temu, na komputery ośmiobitowe? Jakie były zarobki, a jak wyglądała współpraca LK Avalon z Zeppelin Games i tłumaczenie gier? Klątwa, Robbo, Najemnik - gry legendy. Czy LK Avalon faworyzowało Atari? Jak przenosiło się gry z Atari na C64? O tym wszystkim przeczycie tutaj! Każdy rasowy maniak starych komputerów powinien zajrzeć w to miejsce! Zapraszam serdecznie.

Twoi ulubieni bohaterowie z gier na Commodore 64

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Każdy z nas ma swoje zestawienie najlepszych gier na C64. W tym foto - artykule przedstawiam najbardziej znanych bohaterów z legendarnych już pozycji - Boulder Dash, Rick Dangerous to tylko cząstka! Jeśli macie ochotę swobodnie poprzedlądać foto - artykuł, powspominać właśnie teraz najsympatyczniejszych bohaterów - zajrzyjcie. Na pewno zrobi na Was miłe wrażenie :-). W artykule dużo zdjęć i komentarzy :-)

PC versus C64 - lepsze wrogiem dobrego?

Autor: Tomasz 'TSD' Dzierkowski
Opis TSD, nasz współpracownik przygotował luźniejszy artykuł do tego działu. C64 przeciwko PC? Hmm? Owszem, takie porównanie jest możliwe! Tomek porównuje najważniejsze detale obu komputerów - grafika, dźwięk, systemy operacyjne i na koniec... oprogramowanie. Patrząc obiektywnie, czy C64 ma w ogóle szansę zwyciężyć? Ha, pewnie sami jesteście ciekawi?! Sprawdzicie to w tym właśnie artykule.

AD 2170 - Jak było kiedyś?

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Chciałbym Wam opowiedzieć historię. Historię właściwie nie z tego Świata. Działa się bowiem bardzo dawno temu. Dzisiaj siedzę sobie przed zwykłym komputerem - normalny Ped-Monitor, 32 XRAMu, VD-ROM i standardowa reszta. Jakiego sprzętu używano dawniej...?

Moje wspomnienia

Autor: Łukasz 'Luc' Sanecki
Opis Każdy z nas ma to może jakieś wspomnienia związane z dawnymi komputerami. Chodzi oczywiście o zapomniane przez niektórych komodorki, atarynki, ZX-y czy inne maszynki. Część trzyma je do dziś w szafach, wspomina tylko. Chcecie poznać moją historię i wspomnienia związane z C64?

Raj utracony

Autor: Habib/Exon
Opis Minęło już wiele lat od momentu, gdy komodorek zaistniał na rynku. Od tego czasu pojawiło się już wiele innych, szybszych, bardziej rozbudowanych komputerów. Większość ludzi pozostawiła Commodore 64, 'zgrzybiała'. Co stracili? Bardzo wiele - klimat i ogromną satysfakcję.

Tamte czasy już nie wrócą!

Autor: Marek Rzepka
Opis Publikuję tutaj list, który otrzymałem pewnego pochmurnego, zwyczajnego dnia... Uważam, że warto by ujrzał on światło dzienne, gdyż jest właściwie skierowany do Czytelników, zewsząd czuć sentymentem i zupełnie innym klimatem... Powspominajmy zatem z autorem. Zapraszam!

Jak i dlaczego Commodore 64 wygrało z Atari

Autor: Ramos/Samar
Opis Mam niezbite dowody, dlaczego atarynka przegrała walkę z komodorkiem i co było temu winne. Sporo osób prosiło mnie bym rozwinął ten temat i coś jeszcze o tym napisał. O tym, czemu w Pewexie były Atarynki, a nie gdzie indziej, co to jest COCM i inne...

Duch w Commodore 64

Autor: Habib/Exon
Opis Artykuł ten dedykuję wszystkim tym, którzy uważają, że komoda nie może już dostarczyć człowiekowi przyjemności podczas pracy z nią, że nie jest w stanie przyciągnąć swoim krzemowym magnetyzmem. Jak każdy maniak powie - Commodore 64 to komputer z duszą!

Jak teraz patrzą na C64?

Autor: Cobra/Fraction
Opis Ostatnio przeglądałam takie pismo komputerowe, co się zowie "PC World Komputer". Właśnie w tym czasopiśmie, a konkretnie w jego 11. numerze przeczytałam artykuł o nazwie "Jak za dawnych lat". Nasuwa się kilka bardzo ważnych wniosków...

Sentyment do C64

Autor: Mariusz "Flooder" Młynek
Opis Spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie: co sprawia, że trwamy przy komciu? Wielu z Was dysponuje sprzętem o niebo lepszym, a mimo to ciągle jesteście obecni na naszej (C64) scenie. Co się do tego przyczynia? Jakie zalety posiada C64, że ciągle mu się poświęcamy?

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek