Łukasz 'Luc' Sanecki: Hyde-Park to Wasz dział! Powstał tylko i wyłącznie dla Was, ma być przez Was prowadzony! To tutaj możesz się wypowiedzieć na interesujący Cię temat, opowiedzieć o wszystkim związanym z firmą Commodore, latami osiemdziesiątymi, kiedy to Commodore 64 był na topie. Nadsyłajcie do mnie swoje programy na Commodore 64, pewnie wielu z Was posiada jeszcze wiele interesujących, zapomnianych i dziwnych programów? Tutaj także je zamieszczę, z charaktersytyczną ikonką przy programie.

Tomasz 'TSD' Dzierkowski: Witam wszystkich w HYDE PARK'u. Jego istnienie opierać się będzie na materiałach nadesłanych głównie przez Was. To tu będziecie mogli zaprezentować swoje programy, pochwalić się własnoręcznie narysowanymi obrazkami czy opublikować kontrowersyjny tekst. Miejsce to jest z samego założenia pozbawione wszelkiej cenzury, więc będzie można tu zamieścić ABSOLUTNIE wszystko, co tylko może w jakiś sposób zainteresować innych użytkowników C64.

Oficjalne tapety C64 Power!
Łukasz 'Luc' Sanecki
Wraz z udoskonalonym designem umieszczamy na naszych stronach pierwsze oficjalne tapety na Wasze pulpity! :) Charakterystyczne odcienie brązów, jak zwykle dominujące przy C64 Power :), specjalna ramka po lewej stronie pozostawiona dla czytelności ikon na pulpicie (bardzo wygodne, sprawdźcie sami!). Dla zainteresowanych - tapeta wygląda jak na screenie obok. A dostępne są dwie wersje dla różnych rozdzielczości: 800x600 (953 KB) oraz 1024x768 (1,54 MB). Mimo dość dużej objętości, zapewniam, że warto się skusić.
Commodore & Amiga - Dyskietki Public Domain
Reiter - Frazes - Luc
Wspólnie z Reiterem/Apidya - redaktorem magazynu Filety On-Line - przygotowaliśmy niespodziankę dla fanów magazynu Commodore & Amiga. Publikujemy wspólnie pierwsze Archiwum Dyskietek C&A Public Domain. Znajdują się tam opisy oraz spakowane, uwielbiane niegdyś dyskietki sprzedawanych w piśmie C&A. Znajdowały się tam amatorskie programy w Basic'u i Assemblerze, listingi oraz stuff scenowy. Chyba nie muszę zapraszać do kliknięcia w link, który przeniesie Was do opisu każdej dyskietki, którą dodatkowo możecie przejrzeć pod emulatorem! :) Zajrzyj, jeśli nigdy nie miałeś w ręku tego pisma ani dyskietek Public Domain z Commodore & Amiga.
C-64 na talerzu... satelitarnym!
Autor: Tomasz "TSD" Dzierkowski
Dekodowanie obrazu telewizyjnego - to notatka prasowa, na jaką natknąłem się przy okazji przeglądania archiwalnych czasopism komputerowych. Temat ten zaintrygował mnie do tego stopnia, że nie zwlekałem z jego opublikowaniem na łamach naszego serwisu. Aby pokazać jak najbardziej poważne zastosowanie naszego pupilka, w zdominowanym przez PC-ty świecie.
Raport z C64-Meetingu w Warszawie
Warszawscy scenowicze
Na C64 Power nie publikujemy raportów z imprez, ale tym razem postanowiliśmy zrobić wyjątek, albowiem sama warszawska elita dnia 19. czerwca zorganizowała sobie kameralne spotkanie w Parku Saskim. Meeting ten przepełniony był nostalgicznymi wspomnieniami, w powietrzu czuć było klimat nieśmiertelnego Commodore 64! Chcecie wiedzieć, jakie przygody spotkały stołecznych scenowiczów? - koniecznie przeczytajcie raport, który wraz z zdjęciami publikujemy tutaj.
Utwory muzyczne - Atari vs Commodore vs Amiga
Różni wykonawcy
W latach 1990-1995 - podczas zaciętych walk Commodore 64 z Atari, także Amigą i PC, powstały liczne 'utwory muzyczne' wyświewające konkurencyjny komputer. Tutaj prezentujemy trzy, chyba najpopularniejsze z nich (format XM). Zapraszam do pobrania i wsłuchania się ponownie w 'Atari? Co pan, ja nie jestem rolnikiem!' czy 'Węgiel sypać należało...' :-)

Anti Atari Song 1 222 KB
Anti Atari Song 2 206 KB
Commodore Song 133 KB

Commodore 64 w filmie "Terminator"
Okazuje się, że w tym legendarnym filmie można podglądać także... samego C64! Gdzie, w którym momencie i jak - sprawdź!

Educator 64 - nauka przy komputerze Commodore 64
W Stanach Zjednoczonych wprowadzono swego czasu do szkół przerobione wersje C64 - do nauczania. Jak to wyglądało? Zobaczcie! :)

IDE64 - dysk twardy do Commodore 64
Można nabyć kontrolery IDE, które pozwalają na podłączenie dysku twardego lub CD-Romu do C64/C128. Konkretne info na stronie.

Incredible Musical Keyboard
Jest jest specjalną nakładką na klawiaturę komputera Commodore 64 w wersji pierwszej i ostatniej (tzw. "mydelniczka"), która to dzięki dołączonemu programowi zamienia naszą małą "komodę" w prosty instrument muzyczny.

Laptopy Commodore 64 - wciąż produkowane!
Ciekawe ogłoszenie z niemieckiej gazety (rok 2000) informuje o sprzedaży komputerów (laptopów) klasy PC z charatkerystycznym logo Commodore 64. To nie koniec niespodzianek!

Commodore 128D w Obserwatorium Astronomicznym!
W Niepołomicach w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym C128 służył do... no właśnie, zagadka?

CD-ROMy marki Commodore!
Może nie wszyscy wiedzą, że znak towarowy Commodore można znaleźć na płytach CD-R. Są one dostępne w Niemczech.

KATALOG GIER FIRMY LK AVALON 160 KB
Wbrew pozorom, firma LK Avalon wciąż posiada w sprzedaży stare, oryginalne gry na C64! Kilkaset znakomitych gier na Commodore 64 sprzedawanych za bezcen! Jeśli zamówisz powyżej 20 sztuk, jedna gra kosztuje tylko 2 złote! Katalog w formacie Acrobat Reader.

BASIC GAMES & PROGS PACK 36 KB
Najciekawsze gry i programy, głównie ze starych dyskietek zamawianych wraz z pismem Commodore & Amiga. Wisielec, Sumowanka, Sumowanka Bis, Plaga pająków, Odgadywanie, Nowy Sklep, Kółko i krzyżyk, Język niemiecki (tester), Grube znaki, Game No Name.

OPISY PROGRAMÓW UŻYTKOWYCH DLA COMMODORE 64
(DOKUMENTY W POSTACI PLIKÓW EDYTORA WORD .DOC ORAZ .TXT)

Copy 190 - dobry kopier dyskietek i kaset magnetofonowych
Copy 230 - kopier plików powyżej 230 bloków (60 KB)
2x2 Char Maker - edytor czcionek (fontów) dla C64
Disc Wizard 2.0 - jeden z najlepszych managerów dysku dla Commodore 64!
64 Doctor - Diagnostick Sequence - manager urządzeń (!) Commodore 64
Duplikator - prosty kopier z dysku na dysk lub z jednego dysku na kilka dysków
Fast Hacke'm - kombajn - kopier, legenda wśród użytków na C64
Message Writer - prosty edytor tekstowy
Sprite Editor - pomocny program dla programisty zajmującego się grafiką "duszków"
Tai-Pan Writer - jest to całkiem zaawansowany edytor tekstu
Voicetracker 4 - jeden z pierwszych i najlepszych edytorów muzycznych dla C64!

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek