Nazwa działu

Elektronika - wprowadzenie do działu o rozbudowie Commodore 64

Autor: Marcin 'Muddler' Żórawski
Opis Witam w kąciku elektromaniaka, gdzie przedstawiać będziemy sposoby na przerobienie i rozbudowę C64. Jest to pierwszy artykuł z serii, które będą traktowały o własnym ulepszaniu poczciwej sześćdziesiątki czwórki. Z góry informuję, iż nie będzie to kolejny cykl dla początkujących. Aby móc poszerzyć nasz sprzęt o nowe dodatki, ulepszenia - konieczna jest znajomość co najmniej podstaw elektroniki. Na wstępie znany koder scenowy - Muddler/The Coders - opisuje podstawy budowy elektroniki Commodore 64 - właściwości, układy. A już w następnych artykułach - przeróbki, udoskonalenia, dodatki. Wstęp, który zamierzasz przeczytać - ze względu na dużą objętość - podzielony został na III części.

Elementy komputera Commodore 64

Autor: Literatura
Opis Ten artykuł jest przeznaczony dla osób pragnących zajrzeć pod obudowę mikrokomputera i zapoznać się z nim od strony sprzętowej. Omówimy tutaj funkcje poszczególnych elementów. Co kryje układ SID, CIA oraz sam procesor? Zajrzyj...

Reset do C64 oraz do stacji dysków 1541

Autor: Marcin 'Muddler' Żórawski
Opis To będzie nasz pierwszy układ, który sami skonstruujemy! Na początku, biorąc pod uwagę, iż chcesz poważnie rozszerzać swoją komodę, zrobimy sobie reset do C64, ale taki z prawdziwego zdarzenia. Bynajmniej nie chodzi mi o reset w stylu Action'a czy innego kartridża. Do roboty! :)

Zasilanie w C64 oraz w gnieździe Video

Autor: ZX_Spectrum
Opis ZX_Spectrum specjalnie dla Was przygotował artykuł wyjaśniający, jak i co zasilane jest w Commodore 64 oraz w gnieździe Video do monitora. Cóż tu więcej pisać - polecam!

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek