Nazwa działu

Programować Każdy Może!
Poradnik z przykładami pomagający zrozumieć języki Basic i Assembler.
Koder Tomasz Dzierkowski przedstawia, rozjaśnia wszelkie tajemnice tych języków na przykładach. Poznamy tajniki kodowania w Basicu i Assemblerze, sztuczki, także dla zaawansowanych. Zacznij właśnie od tego! Poniżej już konkretne przykłady dla Was:

Assembler
#001 : unSecure dla Simon's Basic.
#002 : Wyświetlanie obrazków.

#003 : Joy-Icon
#004 : Info-File
#005 : Peek DeLux
#006 : FLI oraz Interlace FLI-shower

Basic
#001 : Sortowanie bąbelkowe.
#002 : Czas systemowy.
#003 : Liczba pi.

#004 : Proste linie - jakie to proste!
#005 : Zgrabne kółeczka i elipsy
#006 : Szperacz


Kurs Programowania w języku Basic

Autor: Maciej 'Mike' Michalski
Opis Dopiero uczysz się Basica? A może zatrzymałeś się na pewnym etapie, coś sprawia Ci trudności? Nie masz informacji o jakimś poleceniu? Kurs Programowania rozjaśni Ci wszystko! Podzielony na odcinki kurs na pewno przyda się każdemu maniakowi C64.

Polecenia i Instrukcje języka Basic

Autor: Literatura
Opis Podzielone na trzy cześci tabelkowe opisy poleceń i instrukcji języka Basic. Masz problemy z poleceniem OPEN czy CLOSE? Jak poprawnie wykorzystać polecenie LIST? Instrukcja INPUT i cała reszta Basica właśnie w tym artykule. Opis w formie prostej tabelki.

Funkcje Basic'a

Autor: Literatura
Opis Po prostu... przedstawione (bardzo szeroko) opisy tabelkowo funkcje basic'a. Takie polecenia jak ASC, CHR$, INT, LEFT$ i RIGHT$ może nie dla każdego są do końca jasne. Przyszła pora, by te wątpliwości rozwiać! Podobnie jak polecenia, funkcje także zostały opisane w formie tabelek.

Znaki i symbole zarezerwowane dla Basic'a

Autor: Literatura
Opis Podajemy zestaw zarezerwowanych słów i symboli użytych w celu stworzenia języka BASIC. Słowa te i symbole nie mogą być używane w programach BASICowych. Sprawdź, których znaków w Basic'u nie powinieneś używać.

Komunikaty o błędach

Autor: Literatura
Opis Wpisane kilkadziesiąt komunikatów o błędach Basica. Porady, co robić, by nich unikać. Co każdy z nich oznacza? Czy istnieją jakieś sztuczki w Basic'u? Pytania i odpowiedzi znajdziecie właśnie tutaj. Przedstawiamy wszystkie komunikaty w czytelnym i zrozumiałym zapisie.

Simon's Basic - kurs, spis poleceń - poradnik

Autor: Tomasz 'TSD' Dzierkowski
Opis Rozkazy wspomagające programowanie, Rozkazy do manipulacji ciągiem znaków, Polecenia do formatowania informacji na ekranie, Poprawione rozkazy wejściowe, Dodatkowe instrukcje arytmetyczne, Rozkazy konwersji numerycznych, Rozkazy wspomagające programowanie strukturalne, Rozkazy do manipulacji ekranem, Rozkazy graficzne, Rozkazy wykorzystujące grafikę użytkownika, Rozkazy muzyczne, Polecenia do obsługi stacji dysków, Obsługa manipulatorów, Dodatek: Komunikaty błędów Simon's Basic. Potężny opis rozkazów!

Oxford is Basic

Autor: Tomasz 'TSD' Dzierkowski
Opis Opis TSD'a (na podstawie Bajtka) przedstawia ten nieco tajemniczy dla niektórych język. Pełna dokumentacja poleceń, opis możliwości. Według Tomasza Dzierkowskiego, jest to bardzo ciekawy i warty wtajemniczenia język. Ciekawe, czy i Ty się skusisz...?

Upiększanie listingu

Autor: GemBoy
Opis Dzięki pracy GemBoy'a, macie okazję przeczytać krótki, ale za to bardzo ciekawy i treściwy artykuł pokazujący pewną sztuczkę dostępną w języku Basic. Jak upiększyć listinig w języku Basic? Tego dowiecie się w artykule, który zawiera też dyskietkę z gotowymi przykładami. Ile razy spotkaliśmy takie sztuczki w programach podczas przeglądania...

 © 1999-2020 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek