Wszystkie moduly pojechaly do odbiorcow.
Jak zamontowac modul w stacji 1541-II (eprom musi byc zaprogramowany OSem do stacji).
Opis na podstawie schematu stacji 1541-II (nie sprawdzany, bo ni mom stacji

):
http://staff.washington.edu/rrcc/uwweb/1541-II/1541-II.GIF1/ Zalutowac modul rownolegle \"na barana\" na ukladzie U4 (ROM 23128 z OSem stacji) - NIE LUTOWAC ODGIETEJ NOGI EPROMa!
2/ Przeciac sciezke na PCB miedzy wyjsciem inwertera (pin 6 bramka U9c ukladu 74LS04) a wejsciem ROMa (pin 22 - /CS1 ukladu U4)
3/ W dogodnym miejscu do pozniejszego lutowania przewodow modulu zeskrobac soldermaske przed i za przecieciem sciezki tak aby utworzyc dwa pady (punkty lutownicze) dla przewodow modulu 2 i 3. Jesli na tej sciezce wystepuje przelotka (z jednej strony druku na druga) to mozemy uniknac koniecznosci skrobania chociazby jednego padu, a wiec warto najpierw przeprowadzic dokladna analize PCB.
4/ Przewod 3 modulu dolutowac do padu, przez nas zrobionego, ktory ma polaczenie z pinem 6 bramki U9c.
5/ Przewod 2 modulu dolutowac do drugiego padu, przez nas zrobionego, ktory ma polaczenie z pinem 22 ukladu U4.
6/ Przewod 1 modulu dolutowac do rezystora R2 od strony polaczenia z ukladem 74LS08 (pin 12 i 13 bramki U1d).
7/ Odpalic 1541-II i cieszyc sie z posiadania dwoch systemow operacyjnych z automatycznym resetem przy przelaczaniu. Wink Reset stacji przy przelaczaniu OSow nie resetuje komcia, a reset komcia przy przelaczaniu OSow w komciu resetuje tez stacje. Oczywiscie aby skorzystac z tak zainstalowanego Jiffy w stacji (szybkie transfery po IEC) musimy miec Jiffy w komciu (a wiec drugi modul \"piggyback\" w komciu, albo \"wiekszy\" bankowany EPROM z dwoma OS-ami).
Na koniec tematu o przelaczaniu OSow podaje jeszcze schemat prostego ukladu przelacznika systemow operacyjnych z bankowanym EPROMem (o czym wspominalem w pierwszym poscie na poczatku tego watku) uzupelnionym o moj wynalazek prostego auto-resetu w momencie przelaczania systemow, ktory wykorzystuje specyficzne wlasciwosci przelacznika dzwigienkowego:
