Winter Games

Nigdy nie przepadałem za jakimikolwiek sportami, a już na pewno nie za zimowymi. Mimo to muszę przyznać, że Winter Games to wspaniała gra, szczególnie dla fanów konkurencji rozgrywanych podczas zimowych igrzysk olimpijskich.

Od razu na wstępie napiszę, że nie jest to gra dla jednej osoby. Generalnie można sobie pograć samemu, ale nie ma to większego sensu, bo żadną frajdą jest przecież rywalizowanie z samym sobą, czy też nawet z komputerem, który jest bardzo cienki i występuje tylko podczas wyścigów łyżwiarskich. Także – im więcej sportowców przy komputerze tym lepiej.

Gra oferuje kilka zasadniczych opcji. Pierwsza z nich to możliwość treningu w danej dyscyplinie. Warto jest z niej na początku skorzystać, w celu zdobycia pewnych umiejętności, ponieważ bez nich nie mamy się co pokazywać na olimpiadzie. Gdy już poćwiczymy to możemy wystartować w zawodach. Można brać udział we wszystkich konkurencjach, w kilku wybranych, bądź tylko w jednej. Wpisujemy imiona wszystkich graczy, wybieramy sobie państwa, które będziemy reprezentować, słuchamy skróconych wersji hymnów i zaczynamy grę. Jak już pisałem wyżej, lepsza zabawa jest wtedy, gdy mamy kilku kolegów i z nimi właśnie gramy. Jest wtedy pewna rywalizacja (i zapewne niezły ubaw). Bez tego gra potrafi się bardzo szybko znudzić.

Do wyboru mamy siedem konkurecji:
– Hot Dog (takie wygibasy na nartach)
– Biathlon (bieganie i strzelanie)
– Ski Jump (skoki narciarskie)
– Speed Skating (wyścigi łyżwiarzy)
– Figure Skating (jazda figurowa na lodzie)
– Free Skating (dowolona jazda na lodzie)
– Bobsleid (bobsleje)

Powyższe dyscypliny nie są wcale trudne, więc na olimpiadzie śmiało można wystartować we wszystkich. Szkoda tylko, że brakuje kilku dyscyplin (np. slalomu). Może jest tak dlatego, że gra ma już trochę lat, a może programistom po prostu nie chciało się umieścić wszystkich konkurencji. Tak czy inaczej musimy się zadowolić tym co jest.

Nie będę opisywał na czym każda konkurencja polega, bo przecież wszyscy widzieli igrzyska w telewizji.

Graficznie Winter Games wygląda w porządku. Wszystko widać i generalnie nie ma się do czego przyczepić. Dźwięk też jest OK i bardzo często, w trakcie gry, towarzyszy nam jakaś przyjemna dla ucha muzyczka.

Podsumowując – Winter Games to bardzo dobra gra sportowa, ale tylko dla więcej niż jednego gracza. Gra w pojedynkę szybko staje się po prostu nudna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *