Street Machine

Street Machine to bardzo prosta, aczkolwiek ciekawa gra wyścigowo-zręcznościowo trzymająca się głównie dzięki miodności. Jednoplikowa, nieskomplikowana gierka może nam przynieść co nieco radości…

Gier takich na Commodore 64 powstało bardzo wiele. Dysponując prostym samochodzikiem wyścigowym musimy… przejechać określoną trasę – głównie przez miasto, ale także zdarzą się tereny bezludzia; tory, rzeki.

Na początku gry mamy do wyboru jedynie kolor samochodu (klawisze 1-9). Później start i… niby to wszystko. Na szczęście po dotarciu do mety musimy w określonym czasie naprawić co tylko się da. A limit czasu na naprawy został bardzo ciekawie wykonany: mianowicie mamy powiedzmy 100 sekund, które szybko mijają i listę wszystkich części samochodu (ze skalą procentową stanu – od 0 do 100). Najeżdzając na daną część wskaźnik ten się podnosi, by dotrzeć do 100… I znowu na start!

Grafika? Nie chciałbym urazić autorów gry :), ale naprawdę jest nieciekawa. Przypomina bardzo gry w stylu ZX Spectrum’a, nie ujrzymy ciekawych barw, ani estetycznie wyglądających obiektów. Wszystko jakby w „ziarnistym” stylu tylko pogarsza sytuację. Dźwięku właściwie nie ma…

Dlaczego zdecydowałem się opisać mimo wszystko Street Machine? Uważam, że jest to gra przeciętna, momentami nawet schodząca poniżej średniej, niemniej powstało takich gierek na C64 bardzo sporo, a człowiek do niektórych z nich przywiązał się wspomnieniami, grając dawniej kilka godzin… Polecam również Wam chociaż raz przejechać trasę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *