Spy Hunter

Spy Hunter to jedna gra z ogromnej kolekcji „klasyki komputerowej”. Do tejże listy należą gry, które były (i wciąż są!) największymi hitami świata gier komputerowych, jego historii. Kilkanaście lat temu, wierzcie mi, Spy Hunter miało ogromną popularność.

Jak to najczęściej bywa – z prostego pomysłu są najlepsze efekty – i tu się to właśnie sprawdziło. Jest to gra zręcznościowo – wyścigowa, trochę z przymrużeniem oka. Bawiąc się trochę w Jamesa Bonda, mamy za zadanie unieszkodliwiać wrogów, posiadając jedynie samochód wraz z ciekawymi gadżetami (olej, rakiety itp.). Niestety nasi przeciwnicy także posiadają taki sprzęt, a nieraz nawet o niebo lepszy (helikoptery to jednak przewaga, hehe). Na szczęście my dysponujemy inteligencją i zręcznościa!

Z pozoru monotonna gra, z czasem staje się bardziej urozmaicona. Oto bowiem wraz z jazdą, musimy przesiadać się z samochodu w motorówkę wodną (płyniemy obok mostów, przez rzeki), gdzie radzę uważać na miny. Nie zapominajmy o zbieraniu przydatnych dodatków (gdy jedziemy, a na poboczu stoi pół przeźroczysta ciężarówka oznacza, iż zaraz wyjedzie i będziemy mogli wjechać do niej samochodem!). W późniejszych etapach zmienia się sceneria, pojawiają się nawet rowerzyści na drodze (fajnie się ich zrzuca z trasy, hehe).

Spy Hunter posiada całkiem przyzwoitą grafikę, która ani nie odstrasza ani nie zachwyca. Po prostu jest to, co potrzebne, bez nadmiaru szczegółów. Muzyka jest bardzo charakterystyczna i zapewne każdy stary wyjadacz ją pozna od razu. Oprawa gry jest średnia, jednak grywalność rekompensuje nam te ubytki z nawiązką! Polecam tą gierkę do dłuższej zabawy – na długo pozostanie Waszą ulubioną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *