Rolling Ronny

W grze tej jesteś chłopakiem jeżdżącym na wrotkach, mieszkającym w małym miasteczku Fieldington. Twoim zadaniem jest przetransportowanie do Scotland Yardu ozdobnej szkatułki wysadzanej diamentami. Trasa składa się z dwóch rodzajów odcinków: do chodzenia i do jeżdżenia. Aby pokonać odcinek pieszy i móc wsiąść znowu do autobusu musisz w określonym czasie zebrać wszystkie klocki (cubes), wyglądające jak kręcące się kwadraciki. Przeszkadzać będą Ci w tym gwiazdki spadające z nieba, latające figury geometryczne, samochody itp. Zlikwidować je możesz strzelając (strzały się zużywają). Gdy trafisz je kilka razy, eksplodują i zostaną po nich pensy (możesz także znaleźć monety luźno leżące). By pojechać autobusem musisz zebrać określoną liczbę pensów. Jeśli masz jakąś nadwyżkę kasy, to możesz za nią kupić w sklepie następujące rzeczy (w nawiasie podana jest cena w pensach):

– Health (5) – odnawia zdrowie;
– Energy (5) – odnawia energię strzałów;
– Superjump (3) – dwukrotnie wyższy skok;
– Megahonk (3) – chwilowa nieśmiertelność;
– Magnetotluct (10) – przyciąga wszystkie przedmioty znajdujące się na ekranie;
– Stenchalizer (3) – zesztywnienie wrogów na ekranie;
– Powersneeze (5) – bomba niszcząca wszystkich wrogów na ekranie.
– Extratime (10) – dodaje minutę czasu.

Rzeczy kupione w sklepie, za wyjątkiem Health, Energy i Extratime, musisz trzymać w kieszeni. Masz w niej miejsce na cztery przedmioty. Przedmiotów umieszczonych w okienkach kieszeni używasz klawiszami F1 , F3, F5 i F7. Niestety nie na wszystkich planszach znajduje się sklep, a do każdego sklepu możesz wejść tylko raz. Na szczęście czasami te przedmioty uda Ci się znaleźć rozrzucone tu i ówdzie.

Pierwsza plansza to bieg ulicami miasta Fieldington. Po dotarciu do przystanku i przejechaniu odcinka autobusem okazuje się, że najkrótsza droga do następnego przystanku prowadzi kanałami. Po wyjściu z kanałów wsiadasz w autobus i jedziesz do parku Szekspira. Przeszedłszy park wsiadasz znowu do autobusu. Wysiadasz przy biurze. Po jego przejściu po raz kolejny wsiądź do autobusu. Potem musisz przejść ulicę Sterne, najbogatszą w mieście. Po przejściu tego fragmentu miasteczka dojedziesz autobusem do ulicy Spencera i pokonujesz ją podziemiami. Po wyjściu na powierzchnię wsiadasz do autobusu, który zwozi Cię do portu Fieldington. Po przejściu przez port wsiadasz do autobusu i jedziesz do następnego parku. Stamtąd podjeżdżasz do Scotland Yardu. Teraz musisz tylko przejść przez biuro i już stoisz przed głównym inspektorem Scotland Yardu MnCe. Wylewnie dziękuje Ci on za wykonanie zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *