Rambo – First Blood part II

Kontynuacja kultowej gry Rambo I, opartej na motywach filmu Rambo II. Jako jedynii zostaliśmy wylosowanii przez komputer, do odbycia tajnej misji w Wietnamie. Naszym zadaniem jest powrót do obozu w Wietnamie, gdzie mogą być przetrzymywani amerykańscy jeńcy. Musimy dokonać rozpoznania i powrócić do bazy ze zdjęciami. Dalszą część tej historii już znacie… Do dyspozycji prócz aparatu mamy sławną „maczetę” Johna, łuk z wybuchowymi strzałami oraz granatnik RPG-7 (również produkcji naszego byłego sojusznika). Po drodze możemy natrafić na bonusowe bronie np. CKM produkcji rosyjskiej strzelający seriami, granaty . Wykonując powierzoną nam misję natrafimy na duży opór ze strony Wietkongu, który zaszył się w Wietnamskiej dżungli. Przy pomocy naszej broni może nawet niszczyć drzewa stojące nam na drodze. Wokół nas rośnie dżumgla, wraz z palmami oraz innymi roślinami charakterystycznymi dla tej części świata. Zmorą naszej misji są żołnierze Wietkongu, pojawiający się czasami z nikąd. Seria wystrzelona z kałacha może nam nie źle zaszkodzić, co odbija się na naszej ilości energii. Gra z początku wydaje sie trudna, lecz w miare wzrostu naszych umiejętności gra staje się prosta. Naszym pierwszym celem jest dostać się do obozu Wietnamskiego, gdzie odnajdujemy ledwo co żyjącego więźnia. Następnie musimy go przetransportować na północ, gdzie będzie czekał na nas helikopter. Po dostarczeniu więźnia do helikoptera, wracamy z powrotem do bazy helikopterem. Teraz musimy wykończyć Wietnamczyków oraz zrównać z ziemią całą baze. Sprzyda się do tej roboty granatnik RPG, który znajdziemy w helikopterze. Po załatwieniu sprawy w obozie nie pozostaje nam nic innego jak tylko odlecieć do bazy i wykończyć „najemników”. Oczywiście w grze otrzymujemy punkty za zabicie każdego żołnierza. Na koniec zostajemy dodani do listy z najlepszymi wynikami.

Grafika gry wygląda dosyć dobrze, może poza krzakami. Nasz bohater jest dobrze widoczny (twórcy gry przesadzili z ilością mięśni), a przeciwnicy ubrani są w różno kolorowe mundury. Ilośc kolorów grze jest stała, lecz nie psuje to całej zabawy.

Podczas gry towarzyszy nam muzyka rodem z filmu Rambo, jest ona bardzo dobrej jakości. Jeżeli komuś znudzi się owa medlodia, może ją zmienić na dźwięki. Nie są one wyszukane, ale można odróżnić rzut nożem od wybuchu. Zmiany muzyka/dźwięk dokonujemy klawiszem S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *