Raid Over Moscow

Od dziecka marzyłeś o tym, aby zostać pilotem myśliwca. Dostałeś się do Wyższej Szkoły Lotnictwa Armii Stanów Zjednoczonych. Było ciężko, ale nie poddawałeś się i w końcu udało Ci się ją skończyć z wyróżnieniem! Jako jeden z najlepszych dostałeś przydział do elitarnej jednostki myśliwców szturmowych F/A-18 Hornet. Zakwaterowano Cię w imponujących rozmiarów Bazie Lotnictwa USA. Odbywasz kolejne przeszkolenia, latasz dużo na treningach, ale w gruncie rzeczy nic ciekawego się nie dzieje. Pewnej nocy jednak słyszysz rozlegający się po całej bazie głośny wrzask syreny alarmowej. Ubierasz się szybko i biegniesz do dowódcy. Okazuje się, że okres zimnej wojny pomiędzy ZSSR i USA właśnie się zakończył … niestety niepomyślnie. Z Leningradu wystartowały rakiety z głowicami nuklearnymi. Cel: Waszyngton, czas pozostały do uderzenia: 7 minut 30 sekund. Twoja misja to zniszczyć bazę, z której wystrzelono rakiety. Musisz zdążyć zanim pociski wroga dotrą do celu…

Znajdujesz się w hangarze, musisz szybko wsiąść do swego ukochanego F/A-18. Gdy już uruchomisz dwa potężne silniki wznieś się w powietrze i za pomocą klawisza F7 otwórz hangar. Opuść go i skieruj się do wrogiej bazy. Gdy już tam dotrzesz musisz pokonywać wrogie czołgi, i omijać liczne przeszkody. Możesz także strzelać do wieżyczek i innych budynków, co daje oczywiście dodatkowe punkty. Szczególnie niebezpieczne są rakiety samonaprowadzające, które wylatują co chwilę z tyłu ekranu. Mogą Cię jednak dopaść tylko wtedy, gdy twój pułap wynosi 15 metrów lub więcej. Poniżej tej granicy nie zagrażają Twojej maszynie. Na końcu bazy znajduje się śmigłowiec, który koniecznie musisz zestrzelić. Gdy już to zrobisz znajdziesz się w samym sercu bazy. Przed sobą masz 5 wież strzelniczych. Wybuchają przy pierwszym trafieniu, ale strzał musi być oddany dokładnie na przeciwko wieży i na odpowiedniej wysokości. Kiedy samolot będzie w odpowiednim miejscu to zmieni kolor na fioletowy. Najważniejsza jest środkowa wieża. Gdy ją zniszczysz radziecka baza zniknie z powierzchni Ziemi. Do pozostałych czterech nie musisz strzelać, ale warto, bo zdobywasz kolejne punkty. Żeby nie było za łatwo, co chwilę pojawia się wrogi samolot utrudniający Ci zniszczenie wież.

Jedna baza zniszczona. Jeszcze zostały dwie. Niszczysz je w identyczny sposób jak tą pierwszą. Niczym się one różnią. Te same przeszkody, te same czołgi i budynki w tych samych miejscach. Trochę szkoda, bo gdyby coś zmieniono to gra była by bardziej atrakcyjna.

Gdy już poradzisz sobie z ostatnią bazą lecisz do Moskwy. Zaczynasz tak samo jak w przypadku poprzednich miast. Jedyną różnicą jest to, że po zestrzeleniu śmigłowca nie niszczysz wieżyczek, ale zostajesz przeniesiony na Plac Czerwony. Tutaj opuszczasz samolot i bierzesz i dostajesz bazukę (widocznie z braku jednostek specjalnych(?)). Musisz uważać na żołnierzy strzelających do Ciebie oraz na czołg wyjeżdżający, co chwilę z tunelu. Sytuacja trochę się komplikuje, bo Twoim zadaniem nie jest wcale zabicie Rusków i zniszczenie tego niby czołgu (wygląda on jak pojazd marsjańskich wywrotowców:)). Jest zupełnie inaczej, ale nie będę pisał dokładnie jak przejść całą grę, gdyż sprawiłoby to, że nikt nie pograłby w nią dłużej niż godzinę, góra dwie. Pokombinujcie sami.

Raid Over Moscow to dobra gra zręcznościowa z dość średnią grafiką (powyższy „czołg” i inne śmieszne pojazdy oraz taki sam wygląd wszystkich baz) i typowym dla tego rodzaju gier dźwiękiem. Generalnie można pograć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *