Q10 Tankbuster

Jest to typowa strzelanina, jakich chyba już tysiące powstało na C64. Kierujesz samolotem Q10 (w rzeczywistości nazywa się on A-10) przeznaczonym głównie do zwalczania nieprzyjacielskich czołgów. Twoim zadaniem jest strzelanie do (prawie) wszystkiego co się rusza, a konkretnie do czołgów, transporterów opancerzonych, dział samobieżnych, helikopterów i samolotów przeciwnika. Strzelasz albo rakietami (FIRE), albo bombami czołgowymi (FIRE+DÓŁ). Zestrzelona maszyna latająca upuszcza znaczek systemu broni – jeśli uda Ci się go „zdjąć”, powiększysz tym samym swoje zasoby uzbrojenia.

Pod koniec każdego etapu (nie mam pojęcia, ile ich jest, ale na pewno dużo) pojawia się potężny, wrogi samolot, którego nie da się zniszczyć jednym strzałem. Trzeba dosłownie nafaszerować go rakietami.

Od strony graficznej gra przedstawia się raczej marnie, poszczególne etapy niewiele się od siebie różnią. Dźwięk ograniczony został do odgłosów strzałów, spadania itp. Poza tym sam program ma pewne wady, np. niektóre etapy można przejść praktycznie bez jednego strzału, wystarczy lecieć na najwyższym pułapie – wrogie samoloty nie dolatują tak wysoko…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *