Power Drift

Ta gra jest śmieszna! Wyścigi… wyścigi nie za bardzo normalne! O ile wszystkie lokacje, trasy są normalne i nie powodują konfliktu z naszym umysłem, o tyle same postacie gry, sposób kierowania oraz cały charakter gry są… lekko zwariowane!

Zaczynamy grę. Pojawia się nam ekran z wyborem trasy i zawodnika. Z tym ostatnim (zawodnikiem) jest niemały problem, bo zostajemy od razu wystawieni na próbę refleksu! Aby wybrać zawodnika nie wystarczy pokierować joy’em w lewo czy prawo, aby dokonać wyboru. Ba! Nawet nie można pokierować sobie joy’a w lewo/prawo. Kursor na zawodnikach sam „przeskakuje” sobie po nich w dość szybkim tempie, także musimy po prostu w odpowiednim momencie nacisnąć FIRE, ażeby wybrać swojego ulubieńca…

Wyścig. 3,2,1… start! Zamiast standardowych pojazdów 4 czy 5 biegowych, nasz samochód (?) posiada tylko 2 biego! Niski i wysoki, które to zmieniamy przy pomocy przycisku FIRE. Steruje się dosyć prosto, lecz trochę nienaturalnie. Co gorsze, po zderzeniu z innym pojazdem, najczęściej nasz pojazd obraca się kilka razy wokół własnej osi (a właściwie wokół naszego monitora, bo tak to wygląda). Podczas wyścigu towarzyszy nam ekstra muzyczka, która tylko zachęca do pokonania innych!

Gra „Powerdrift” (czemu nie Power Drive???) ma już wiele lat na karku i z pewnością jeszcze wiele lat pozostanie niezapomniana wśród swoich graczy. Dlaczego? Zrobiona z dużym poczuciem humoru, ciekawymi pomysłami i nieprzeciętną oprawą audio-wizualną powinna zachęcić każdego do zagrania w tę grę co jakiś czas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *