Mini Golf

Mini Golf to całkiem dobra gra sportowa. Dość prosta, ale za to bazująca na naprawdę niezłym pomyśle jakim niewątpliwie jest „pokojowa” wersja popularnego golfa. Szkoda tylko, że została zrobiona bez specjalnego rozmachu. Naprawdę szkoda. Idea jest prosta. Należy trafić do dołka z wykorzystaniem jak najmniejszej liczby uderzeń. Zupełnie tak jak w rzeczywistości.

Sterowanie jest banalnie proste, bo polega na wybraniu odpowiedniego toru „jazdy” i prędkości dla naszej piłeczki. W czasie gry musimy pokonać 18 plansz. Trochę mało zważywszy na prostotę ich wykonania. Jedynym pocieszeniem jest to, że nie są one zbyt łatwe i trafienie do dołka za pierwszym czy drugim razem do banalnych nie należy. Chyba tylko dzięki temu, no i opcji gry dla maksimum 4 graczy, MiniGolf potrafi przykuć golfistę do monitora na dłużej niż 10 minut. Poza tym nic więcej nam nie oferuje, a szkoda, bo gdyby dorobić do niej kilka plansz więcej, albo dołożyć coś w rodzaju edytora leveli to wiele osób na pewno znacznie częściej powracało by do tej w sumie fajnej gierki, a tak to wątpie, żeby ktoś poświęcił jej więcej czasu. Grafika w grze może nie powala na kolana, ale jeśli chodzi o tego rodzaju gry to jest zupełnie wystarczająca. Przynajmniej tak mi się wydaje. Z dźwiękiem jest trochę dziwnie, bo niby jest, a zdarza się, że go niema (tak przynajmniej jest w moim przypadku i w przypadku mojego emulatora) i w końcu nie wiem jak mam to rozumieć. Tak czy inaczej jest go niewiele i właściwie to nic złego, bo nie jest on tak bardzo istotny.

Podsumowując – MiniGolf to gierka naprawdę przyzwoita. Jej jedynym minusem jest, wspomniana już przeze mnie, bardzo mała ilość plansz, ale ogólnie można sobie w nią trochę pograć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *