Mayhem In Monsterland

Od niepamiętnych czasów życie w krainie potworów – Monsterlandzie płynęło spokojnie i wesoło. Ostatnio jednak wszystko się zmieniło. Wszyscy, do tej pory tak weseli, mili i przyjaźni, stali się przygnębieni i smutni. Ale to byt dopiero początek. W tej chwili jest znacznie gorzej. Nie dosyć, że wszyscy zamienili się w posępnych ponuraków, to jeszcze stali się niemili i złośliwi. W takich warunkach po prostu nie da się żyć! Coś z tym trzeba koniecznie zrobić! – pomyślał Mayhem i niezwłocznie zabrał się do roboty.

Aby przywrócić naturalny porządek w Monsterlandzie trzeba w każdej z jego pięciu krain zebrać odpowiednią ilość woreczków magicznego pyłu, zanieść je dużemu dinozaurowi (dojść do niego można przez duże tęczowe dziury w ziemi, ale dopiero po zebraniu odpowiedniej ilości worków), który rozsypie go po krainie. Od razu atmosfera robi się weselsza, a Mayhemowi zostaje już tylko zebrać odpowiednią ilość magicznych gwiazdek i do krainy wróci ład i porządek. Nie byłoby to nic trudnego, gdyby nie to, że czasem trzeba wykonywać brawuro­we skoki, a wszędzie kłębią się tłumy nieprzyjaźnie nastawionych do Mayhema stworów. Na szczęście nasz maty dinozaurek może się przed nimi bronić wskakując im na głowę. Po eksplodujących okropieństwach zostają czasami worki – to właśnie je musimy zbierać. Większości potworków można się właśnie w ten sposób pozbyć, ale są także wyjątki. Stanowią je wszelkiego rodzaju potworki najeżone kolcami, a także skaczące w dalszych krainach kule z oczami – próba wskoczenia na nie kończy się raczej smutno. Także niektóre ptaszki są niezniszczalne, za to Mayhem może skakać po ich grzbietach, co pozwala mu dostać się w miejsca niedostępne w inny sposób. Kiedy do krainy wróci już wesołość, oprócz gwiazdek można znaleźć (najczęściej po zabiciu jakiegoś potworka) także:

Króliczki – powodują, że przez pewien czas dostajemy podwójną ilość punktów;
Piorunki – pozwalają na bardzo szybkie bieganie, podczas które go bez problemu roztrącamy wszystkie kreatury;
Duże gwiazdki – liczą się tak jak dziesięć małych.

No cóż, Mayhem będzie miał co robić gdyż w Monstarlandzie znajduje się pięć wielkich krain: Jellyland (101113), Pipeland (11/331), Spotyland (151214), Cherryland (101300) i Rockland (81373) – (liczby w nawiasach oznaczają ile worków/gwiazdek należy zebrać}. Pomagając małemu Mayhemowi można spędzić wiele przyjemnych chwil, jako że grze towarzyszy wsparniała muzyka i, jak na C-64, naprawdę rewelacyjna grafika. Do zobaczenia w już szczęśliwym Monsterlandzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *