Lemmings

Tak! Na poczciwym komodorku też można pograć w legendarne lemmingi. Wersja na tenże komputer nie jest wcale gorsza od wersji pecetowych. Mnie osobiście nawet bardziej się podoba. Być może ze względu na samego komcia …

Lemmingi to bardzo sympatyczne, ale dość prymitywne stworzonka. Potrafią wiele, ale niestety są zbyt głupie, żeby trafić do własnego domu (cóż za ironia losu, prawda?). Po prostu idą, nic więcej tylko idą. Twoje zadanie polega na tym, ażeby im nieco dopomóc.

Gra Lemmings podzielona jest na plansze. Na każdej z nich Twoim celem jest doprowadzenie jak największej liczby stworków do domu. Nie musisz oczywiście ratować wszystkich. Każda plansza ma określoną liczbę lemmingów, które koniecznie trzeba uratować, ale dlaczego nie pomóc tylu ile się da?

Jak już wspominałem tytułowe stworzonka posiadają wiele praktycznych zdolności, które należy w trakcie gry wykorzystywać. Potrafią się wspinać, kopać, tamować ruch, przebijać się przez ściany, budować mosty, a nawet wybuchać, jeśli tylko każesz im to wykonać. Wszystko, co należy zrobić to odpowiednio nimi pokierować. Nie można się jednak zbytnio grzebać, gdyż czas na przejście każdego poziomu jest równie ściśle określony jak liczba stworków do ocalenia. Poziomów jest wiele i są one niesamowicie rozbudowane. Pierwsze dwadzieścia to pestka, ale im dalej w las, tym więcej drzew. Przy planszy pięćdziesiątej lub sześćdziesiątej trzeba się już nieźle nakombinować. Jeśli jednak przejście gry nie sprawi komuś zbyt wiele trudności to niech sobie delikwent zwiększy poziom trudności i zobaczy czy dalej będzie mu tak dobrze szło.

Lemmings to gra jedyna w swoim rodzaju. Powstała już jakiś czas temu, a mimo to do dnia dzisiejszego pozostaje najlepszą i zarazem jedyną grą swego gatunku. Kult tej jakże miodnej gierki trwa do dzisiaj. Nawet ostatnio wyszła jakaś trójwymiarowa wersja na PC. Nie zmienia to jednak faktu, iż pierwsza jej część jest jedynym w swoim rodzaju arcydziełem komputerowego fachu. Gorąco polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *