Kenny Dalglish Football Management

Każdy sympatyk futbolu zapewne zna takiego pana o nazwisku Dalglish. Dla nie znających go dodam, że jest to jedna z wielu angielskich gwiazd piłkarskich, którzy grali w reprezentacji tego kraju. Kariera gracza nie może trwać wiecznie, więc postanowił on tak jak wielu zakończyć karierę piłkarską. Nie oddalił się mimo tego znacznie od piłki, tylko rozpoczął nowy dział – mianowicie, jak się zapewne domyślacie, został menedżerem. Dla dobrania wprawy potrzebował asystenta, który mu w tym pomoże, czyli Ciebie. Tobie także zostawił wybór drużyny w której rozpoczniemy swą nową pracę. Dostępne są wszystkie drużyny od I do IV ligi angielskiej, czyli ok. 80 zespołów.

Po dokonaniu tego wyboru przechodzimy do opcji gry, których jest naprawdę sporo do wyboru. Możemy pooglądać, jak się spisuje drużyna za naszej kadencji, dokonać transferu czy obejrzeć tabelę i wiele, wiele innych rzeczy. Opcji jest naprawdę dużo, więc znacznie nie będę się o nich rozpisywał. Naszym celem jest zdobycie Mistrzostwa Anglii, co zabierze Ci trochę czasu, bo zaczynasz swe rozgrywki od IV ligi. Oprócz rozgrywek ligowych nasza drużyna bierze także udział w Pucharze Anglii i Ligi. Aby rozegrać, a raczej obejrzeć mecz, tak jak w większości menedżerów, najpierw trzeba wybrać podstawową jedenastkę. W czasie meczu, wyświetlane są tylko akcje podbramkowe, których nie zostało przygotowanych zbyt wiele. Wszystkich akcji jest zaledwie osiem, i po pewnym czasie się powtarzają, zatem w jednym meczu możesz zobaczyć przykładowo 6 rzutów karnych. Jest to bardzo nużące po dłuższym okresie gry. Na szczęście istnieje możliwość szybkiego rozgrywania meczu, które ogranicza się tylko do podania wyniku naszego meczu.

Po meczu zostaniemy poinformowani o wpływach z biletów, frekwencji oraz ewentualnie o tym, czy któryś nasz zawodnik został ukarany czerwoną kartką lub złapał kontuzję. Ty także musisz się zająć finansami zespołu, aby było za co kupić nowego zawodnika. Oczywiście, im zespół będzie lepiej grał, tym kasa wpływająca do klubu będzie większa. Ostatecznym rozwiązaniem będzie wzięcie pożyczki. Gra ta zajmuje dużo czasu i dzięki opcji save’owania w dowolnym momencie będziemy mogli wznowić grę od zapisanego momentu. Na samo zakończenie podam jeszcze ciekawostkę o tej grze. Gra została wydana także w naszym rodzimym języku za sprawą firmy LK Avalon, a spolszczona wersja nosi tytuł „Menedżer Piłkarski”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *