Golf Master

Zawsze lubiłem komputerowe odpowiedniki gry w golfa. Nigdy w prawdziwego nie grałem, ale na kompie zawsze sprawiało mi to wielką przyjemność. Dlatego właśnie chciałbym Wam opisać gierkę Golf Master.

Na pierwszy rzut oka nie prezentuje się ona zbyt rewelacyjnie. Mało pozytywne wrażenie sprawia przede wszystkim grafika. Dźwięk troszkę polepsza sprawę, ale też nie do końca, gdyż z początku bardzo przyjemna dla ucha muzyczka z czasem zaczyna robić się denerwująca. Ale po kolei.

Po odpaleniu Golf Mastera naszym oczom ukazuje się menu gry. Daje nam ono możliwość wyboru ilości graczy (1-4), poziomu trudności, liczby dołków lub tylko jednego konkretnego oraz dwóch trybów gry. Pierwszy z nich to TRENING, który jak sama nazwa wskazuje pozwala troszkę sobie poćwiczyć, drugi natomiast to już normalne zawody.

Po rozpoczęciu gry zostajemy przeniesieni na pole golfowe. Widok jest dość dziwny, bo od góry, ale muszę przyznać, że mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało. Może komuś będzie. Tak czy inaczej, możemy już rozpocząć rozgrywkę. Mamy do wyboru kilkanaście kijów golfowych, możemy również ustalać siłę uderzenia i kierunek lotu piłki. Warto przy tym zwracać uwagę na aktualny kierunek wiatru. I to chyba wszystko, jeśli chodzi o samo sterowanie grą. Więcej niespodzianek nie będzie. Pozostaje tylko wbijać piłkę to kolejnych dołków. Gra się dość przyjemnie. Bez rewelacji, ale OK. Jedyne co (przynajmniej mnie) denerwuje to wspomniana już muzyka.

Podsumowując – Golf Master to gra, która nie jest być może mistrzostwem świata, ale wielbicieli gry w golfa powinna zadowolić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *