Frankenstein

Bardzo dawno temu w malutkiej wiosce, położonej w wysokich górach starej Szkocji, wydarzyła się przedziwna historia. Od pewnego czasu z pobliskiego cmentarza i kostnicy zaczęły znikać trupy dopiero co zmarłych ludzi. Okoliczni mieszkańcy rozmawiając o tych dziwnych zajściach z lękiem w sercu kierowali swe spojrzenia na niewielki zamek. Oddaloną od wsi o zaledwie kilka mil posiadłość zamieszkiwał baron Frankenstein wraz ze swym starym garbatym sługą – Jegorem. Wieśniacy wykradanie trupów przypisywali właśnie mieszkańcom zamku. I nie bez powodu. Wiedzieli, iż baron już od kilku lat prowadzi jakieś podejrzane, nikomu nieznane genetyczne doświadczenia. Czas mijał, ciała ginęły, a ludzie coraz bardziej się bali.

Tymczasem na zamku trwały ostatnie prace, których celem było ukończenie wielkiego dzieła Frankensteina. Z kawałków ludzkich ciał składał on człowieka – potwora. Baronowi udało się dokonać większości przeszczepów, lecz brakowało jeszcze kilku elementów. Dzieło musiało zostać definitywnie ukończone przed zbliżającą się burzą, gdyż aparatura do ożywienia stworzonego człowieka, mogła być zasilana jedynie energią piorunów. Tak więc Frankenstein jak najszybciej potrzebował świeżej partii ciał. Ich dostarczaniem zajmował się garbaty sługa Jegor.

W tym miejscu muszę przerwać opowiadanie historii, gdyż w jej zakończeniu będziesz mógł wziąść osobisty udział wcielony w postać Jegora. Nie będzie to jednak proste zadanie. Musisz wiedzieć, iż Jegor jest okropnie bojaźliwy. Boi się wszystkiego, nawet własnego cienia.

Na swej drodze napotkasz wiele przeróżnych straszydeł i duchów. Kontakt z nimi powoduje wzrost stanu przerażenia Jegora. Jeśli stan ten osiągnie punkt maksymalny, Jegor umiera (ma siedem żyć). Poziom przerażenia można obniżać poprzez kontakt z miejscowymi dziewuchami.

W czasie trzydziestu minut musisz dostarczyć do pracowni barona kilka trupów oraz sprzęt niezbędny do ożywienia człowieka – potwora. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *