Flimbo’s Quest

Pewnego razu, pożyczyłem od kolegi kartridż z grami. Było na nim wiele ciekawych gier. Mnie jednak zainteresował jeden tytuł. Nazywał on się Flimbo’s Quest.
Jest to typowa zręcznościówka. Wszystko zaczyna się, gdy w Dewdropland naukowiec Fransz Dandruff pracuje nad planem stworzenia wiecznego życie. Kiedy dowiedziała się o tym zła królowa kazała porwać doktora, by pracował tylko dla niej. Nie wiedziała jednak o tym, że Dewdropland ma swojego bohatera, który bez zastanowienia ruszy profesorowi z pomocą. Od tego momentu zaczynamy grę. W grze należy dostarczyć kupcowi o imieniu Dazz mistycznych kodów. Kody można zdobywać na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest dla nas najkorzystniejszy. Musimy odnaleźć zwierze wskazane w małym monitorze na dole ekranu. Po odszukaniu go, należy je zestrzelić, a następnie dostarczyć kod, który zostawiło zwierze Dazz’owi. Drugim sposobem jest kupienie go właśnie u Dazz’a, ale jest to dość kosztowne, bo pochłania mnóstwa pieniędzy.
Ponadto możemy kupić wiele innych rzeczy, takich jak: dalekie strzelanie, eliksir, dodatkowy czas. Wiadomo jednak- nic nie jest za darmo. Owa czynność wymaga pieniędzy. Możemy je zdobyć zestrzeliwując zwierzęta lub udając się do ukrytych skarbców. Gdy skończymy układać kod w danym levelu, przechodzimy do następnej planszy. Wszystkich poziomów do przejścia jest osiem. Są one różnorodne, od jaskiń po polną łąkę po której skaczą zające. W grze jest wiele przedmiotów. Niektóre z nich są ukryte i nie sposób się o nich dowiedzieć, a część z nich otrzymujemy po zabicie zwierzaka. Flimbo jest uczulony na zwierzęta i należy ich unikać, bo bliskie spotkanie się z nimi grozi śmiercią, a żyć mamy tylko trzy. Jest to prawdziwym wyzwaniem. Życie możemy jednak odzyskać zbierając latające serca, a pięć takowych o różnym kolorze to jest dodatkowe życie. Uśmiercić nas może także nieustannie biegnący czas.

Grafika jest na najwyższym poziomie. Całe środowisko żyje, a wspaniałe cieniowanie sprawia wrażenie 3D. Muzyka w grze jest prześliczna, aż radość jej słuchać. Tytuł ten potrafi nieźle odprężyć po męczącym dniu, a grywalność sprawi, że nie poprzestaniesz na pierwszym razie. Gra należy do tych tytułów, w które można grać wiele razy. Gra ta przewyższa nawet Wielką Giana’ę Sister.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *