Eternal

Eternal to android, który został stworzony na zlecenie rządu. Jego zadaniem jest zbadanie podziemi pewnej fabryki, składających się aż z 27 sektorów. Każdy z nich posiada inną długość i w każdym z nich inne jest natężenie promieniowania. Im to natężenie jest większe, tym czas na przejście danego poziomu jest krótszy. Zapewne nie raz będziesz musiał staczać śmiertelny wyścig z uciekającym czasem. W każdym sektorze znajdują się również zapomniane roboty, które z racji, że nie zostały właściwie zaprogramowane, materializują się w różnych momentach i miejscach, i uparcie prą naprzód. Niebezpieczne stają się one jednak dopiero w momencie zetknięcia z naszym bohaterem.

Jak już wspomniałem, do przemierzenia czeka 27 zróżnicowanych poziomów, a mamy tylko 5 żyć. Na szczęście, podczas wędrówki przez podziemia, android którym sterujesz napotyka na swej drodze kryształy. Zebranie 50 sztuk takowych zwiększa o jedno oczko ilość żyć naszego bohatera. Należy więc zbierać ich tyle, ile można. Trzeba jednak zachować przy tym umiar, gdyż nie raz będą umieszczone one w zdradliwym miejscu, co kosztować Cię może utratę jakże drogiego życia. Nasz androidzik ma także ograniczoną liczbę amunicji, jednak jeśli będziesz cały czas szedł przed siebie, napotkasz  gdzieniegdzie na nową porcję naboi. Osobiście radzę zachować rozwagę i nie strzelać gdzie popadnie.

Eternal jest grą platformową najwyższych lotów – mogę śmiało przyznać jej tytuł najlepszej polskiej gry w jaką grałem. Dużym atutem gry jest wspaniała muzyka, którą stworzył Wojciech Radziejewski – na scenie znany jako Shogoon. Możesz się więc spodziewać, że przez cały czas towarzyszyć Ci będą kawałki na najwyższym poziomie. Ich spokojny i miły rytm mogę porównać do oprawy dźwiękowej duetu muzyków Reyn’a Ouwenhand’a i J.Bjerregaard’a z innej platformówki – Flimbo’s Quest. Gdyby jednak mimo wszystko, muzyka w grze nie trafiła w Twój gust lub znudziłaby się – zawsze możesz zamienić ją na efekty dźwiękowe, które również są na wysokim poziomie. Grafika w grze w pełni oddaje klimat gry. Przyciemniane kolory, szczegółowe tła i płynne ruchy postaci pozwolą naprawdę delektować się grą. Cóż jeszcze mogę dodać? Grywalność promieniuje z ekranu telewizora, po prostu pozwól się wciągnąć w wspaniały świat przygód Eternala. Obiecuję, że nie pożałujesz chwil przy nim spędzonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *