Elephant Antics

Elephant Antics to przygody pewnego bardzo sympatycznego słonika. Podróżuje on po całym świecie w poszukiwaniu przygód. Odwiedzi między innym Francję, Szwajcarię, a nawet Egipt. Spotka na swej drodze wielu wrogo wobec niego nastawionych ludzi i inne śmieszne stworki i zwierzaki.

Cała filozofia gry polega na pokonywaniu kolejnych etapów gry i likwidowaniu licznych napotkanych „złych”, którym najwyraźniej nasz bohaterski słonik nie przypadł za bardzo do gustu. Podstawową bronią naszego zwierzaczka są orzechy (fistaszki), które wystrzeliwuje on ze swojej trąby. Mamy ich nieograniczoną ilość. Dodatkowym wyposażenie stanowią bomby, których ilość możemy zwiększać poprzez zbieranie ich w czasie naszej wędrówki.

Po przejściu każdej planszy czeka nas spotkanie z wrogiem końcowym. Może to być np. wielka małpa lub bałwan. Owi przeciwnicy są dużo trudniejsi do pokonania niż ci, których masę rozwalamy po drodze. Są przede wszystkim bardziej żywotni oraz posiadają dość silną broń.

Pomiędzy poziomami znajdują się plansze bonusowe. Dzięki nim możemy zdobyć dodatkowe punkty. Nie wiem czy wszystkie słonie potrafią jeździć na rowerze, ale nasz bohater niewątpliwie opanował tę sztukę do perfekcji.

Elephant Antics to typowa gra zręcznościowa. Nie za trudna, ale także nie zbyt łatwa. Szczerze mówiąc nie należy ona do moich ulubionych, gdyż wydaje mi się dość dziecinna. Nie zmienia to jednak faktu, iż może się ona niejednemu spodobać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *