Coolkon oraz Dawne Komputery i Gry w Krakowie

Coolkon – zlot miłośników gier i fantastyki (4-6 marca).
Już po raz piąty na terenie Wrocławia odbędzie się Coolkon – ogólnopolski zlot miłośników gier i fantastyki. W tym roku jedną z atrakcji mają być gry i komputery z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku (Commodore 64, Amiga, Atari).

W programie imprezy organizatorzy przewidują pokazy, prelekcje i zajęcia warsztatowe skierowane do miłośników fantastyki w każdym wieku. Ponadto zorganizowane zostaną rozrywki i turnieje w gry fabularne, karciane, planszowe i komputerowe, zaś największym smaczkiem dla koneserów mają być gry i komputery z lat ’80 i ’90 XX wieku (Commodore 64, Amiga, Atari). Uczestnicy będą mogli na miejscu zagrać w jedną z blisko 120 udostępnionych do wypożyczenia gier planszowych.

Koszt jednodniowego biletu na imprezę to 10 zł od osoby. Istnieje również możliwośd wykupienia karnetu za 35 zł umożliwiającego zabawę i nocleg na terenie imprezy przez cały czas jej trwania. Opłat dokonuje się na miejscu, przed wejściem na teren zlotu.

http://www.coolkon.pl/


Dawne Komputery i Gry to nowa nazwa imprezy, znanej wcześniej jako PC Retro Show. Impreza odbędzie się w dniach 11-17 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie.

Jak piszą sami organizatorzy, impreza ma na celu przypomnienie jak wyglądały komputery kilka-kilkadziesiąt lat temu. Na imprezie można będzie obejrzeć stary sprzęt, posłuchać wykładów dotyczących historii komputerów, wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat problemów związanych z zawiłościami konfiguracyjnymi sprzętu oraz pograć w stare gry. Odbyć mają się turnieje w Doom, Warcraft i Duke Nukem 3D.

http://dkig.pl/

źródło: retrogames.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *