Cool Croc Twins

Były sobie dwa żółwie… Żółwie też pragną miłości. Akurat zdarzyło się, że w tym samym czasie zapragnęły zdobyć tą samą pannę. Zakochani byli w niej niesamowicie, a ona w nich. Pani żółwia nie wiedziała, którego sobie wybrać za męża. Postanowiła ucieknąć od nich – niech sami ją zdobędą!

Tak oto rysuje się scenariusz tej fantastycznej gry. Twoim zadaniem będzie przejście kilkudziesięciu plansz z jednym celem – dotarcie do swojej ukochanej. Gierka polega na tym, aby na prostokątnej planszy pozapalać wszystkie wyznaczone pola (trzy kolory – czerwony, zielony i niebieski). Niektóre pola są specjalnie zakryte lub osłonięte, abyś nie tak szybko sobie z nimi poradził… Możesz się również spotkać z polami, które podczas wpadania na nie – zmieniają kierunek Twojego lotu (skoku?). Na planszy przeszkadzają Ci też różne stworki. Na szczęście zdarzają się też pomocne stworzonka, które nieraz podrzucą Tobie „witaminki”.

Grafika w grze jest doskonała. Wszędzie przepych kolorów, które jednak nie psują charakteru gry, a wręcz przeciwnie – dodają uroku. Muzyka ma swój styl i zdecydowanie pasuje do klimatu gry (żółwi hehe). Sterowanie odbywa się poprzez ruchy joysticka (lewo/prawo, fire = skok).

Z pozoru prosty pomysł, a niesamowicie wciąga. W „Cool Croc Twins” grałem tygodniami! Jest to moja jedna z ulubionych gierek na Commodore 64! A wierzcie mi, że ta lista jest bardzo wyselekcjonowana…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *