Carnage

Kolejna pozycja z bogatej oferty firmy L.K. Avalon z Rzeszowa. Gra Carnage pozwala jednej lub dwóm osobom ścigać się w zawodach samochodowych. Cały wyścig składa się z ośmiu biegów (torów). Niemałą sztuką jest zdobycie tytułu Mistrza Carnage, bowiem należy zwyciężyć w każdym z ośmiu biegów. Zwycięzca danego biego nagradzany jest punktami oraz gotówką. Porażka oznacza wykluczenie z pozostałych biegów. Za każdym razem na starcie stają cztery maszyny. Po każdym z biegów komputer wyświetla wynik ostatniej rywalizacji oraz główną tabelę klasyfikacyjną. Zarobione pieniądze można wydać w sklepie z asortymentem samochodowym. Artykuły zakupione w owej placówce stanowią dodatkowe wyposażenie, niezbędne do kontynuowania wyścigu. Kupić możemy:

-wspomaganie usprawniające układ kierowniczy samochodu (łatwiejsze skręcanie),
-mocniejszy silnik (większą moc, większa prędkość),
-przyspieszenie, przydatne głównie przy ruszaniu (pozwala osiągnąć już na starcie przewagę nad przeciwnikami),
-miny, broń za pomocą której unieruchamiamy na pewien czas jeden z samochodów (musi on najechać na podstawioną przez nas minę),
-dopalacze czyli turbodoładowanie.

Obejrzyjmy teraz deskę rozdzielczą naszego auta. Znajdują się na niej od lewej: prękościomierz, licznik uszkodzeń, licznik przejechanych okrążen i uzbrojonych min (do postawienia na drodze). Licznik uszkodzeń odzwierciedla stan techniczny naszego samochodu. Jego wskazania są ściśle związane z kolizjami pojazd-banda. Proponuję unikania takowych zderzeń, gdyż mogą one spowodować bardzo wolną jazdę, w rezultacie której ukończymy etap z najgorszą lokatą. Jeśli jednak zdarzy się tak, iż autko będzie poruszało się bardzo wolno, to radzę jak najszybciej zjechać do stacji obsługi (niebieskie zakreskowane pole). Wskazanie uszkodzeń zmniejszy się.

W czasie jazdy narażeni jesteśmy również na mniej uciążliwe w skutkach kolizje. I tak:

1. Kolizja pojazd-pojazd spowoduje unieruchomienie obu maszyn na krótką chwilę.
2. Kolizja pojazd-plama oleju spowoduje znaczną utratę prędkości oraz stratę panowania nad samochodem.
3. Kolizja pojazd-kałuża wodu powoduje komplikacje j/w.

Każdy z etapów wyścigu musi zostać pokonany w ściśle określonym czasie – patrz zegar w górnej części ekranu. Przed każdym etapem pojawia się na wpół ubrana panienka, która pokazuje nam plansze z numerem etapu oraz ilością jego okrążeń. Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *