Aktualności: C64 Power - online od stycznia 2000 !

Autor Wątek: [K] kupię adaprer klawiatury do C128D lub samą klawiaturę  (Przeczytany 98 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jack_Swidnik

• Level 2
  • **
stałem się posiadaczem Commodore C128D, mam sam komputer bez klawiatury w związku z tym chciałbym podłączyć klawiaturę albo oryginał albo poprzez jakiś adapter z C64C bo takie mam.
jak ktoś ma to zapraszam na priv

Offline heniek29cr

• Level 5
Odp: [K] kupię adaprer klawiatury do C128D lub samą klawiaturę
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2019, 11:13 »
mam takie coś... kiedyś był mi potrzebny ale pamiętam, że klawisze funkcyjne przynajmniej u mnie nie chciały działać reszta funkcjonowała jak ta lala:-) ale Raf zapewniał ,że jest sprawny:-) Oddam za 20zł plus przesyłka.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2019, 11:17 wysłana przez heniek29cr »

Offline Raf

• Master of disaster
  • Administrator
  • Level 7
  • Wolność, własność, sprawiedliwość
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2019, 11:26 »
https://www.waitingforfriday.com/wp-content/uploads/2017/01/C64_Keyboard_Schematics_PNG.png

albo wadliwe CIA, uszkodzona tasma albo zimny lut gdzies od linii H - pozostale klawisze z linii tego schematu tez nie powinny dzialac, jesli jest z tym problem.
Adapter ten jest calkowicie pasywny (jest to wlasciwie "elektryka" a nie elektronika) wiec tak, Raf mowi ze dziala, bo sam uzywal zanim mial wystarczajaco duzo klawiatur do 128.
W internecie badz soba - chyba ze jestes alkoscenerem, wtedy badz kims innym.

Offline heniek29cr

• Level 5
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień 2019, 14:19 »
Zgadzam się z Tobą Raf chciałem tylko podkreślić, że u mnie coś nie halo było i faktycznie może to i CIA ale moje 128 poszły dawno na allegro bo jakoś mi nie siadł ten sprzęt. Napisałem tylko prawdę zresztą sam zainteresowany już tu chyba nie zagląda więc kicha na razie:-)
Pozdrawiam