Aktualności: C64 Power - online od stycznia 2000 !

Autor Wątek: Jak przegrać program zgrany przez FC3 z kasety na dysk/SD2IEC?  (Przeczytany 370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yovish

  • Level 3
  • ***
  • Wiadomości: 238
W "zamierzchłych" czasach miałem C64C z magnetofonem i Black Boxem 7, i nie znałem takich cudów jak Final III, czy inne takie wynalazki. Wiedziałem, że istnieją, ale nie wiedziałem, jak się ich używa, to było jak tajemna wiedza.

Teraz zgrywam swoją i nie swoją bibliotekę programów z kaset i napotkałem taki problem.
Na kasecie jest krótki programik o nazwie "FC", chyba loader, który można wczytać bez FC3, z użyciem jakiegoś turbo, uruchamia się go i on zaczyna ładować główną część programu, a po wgraniu od razu się uruchamia. I tu jest mój problem, bo ta druga część wgrywa się jakby "na ślepo". Jak mam takie coś zgrać z kasety na dysk lub SD2IEC? Tak nagranych programów jest sporo...

Mam C64C, 3 magnetofony (oryginał i 2 klony), 3 stacje dysków (2*1451II + jakiś klon 1541II), SD2IEC+LCD, Final Cardridge III, Eeasy Flash 3 i sporo innych mniej znaczących kartridży...



Offline V-12/Tropyx

  • Level 7
  • *******
  • Wiadomości: 2765
  • 0ldsk00l 4ever!
    • http://www.riversedge.pl/
Odp: Jak przegrać program zgrany przez FC3 z kasety na dysk/SD2IEC?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwca 2019, 16:15 »
Możesz np. mi zapłacić za usługę archiwizacji. Ale jeżeli są to freezy popularnych gier, to szkoda zachodu.
http://www.riversedge.pl/ - zapraszam na nową stronę: recenzje, relacje, strefa C64.

Serwis Commodore 64/1541 - naprawa/diagnoza.
Zawsze aktualne!

Offline Yovish

  • Level 3
  • ***
  • Wiadomości: 238
Odp: Jak przegrać program zgrany przez FC3 z kasety na dysk/SD2IEC?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwca 2019, 12:57 »
Tam gdzie będą to "mrożonki" popularnych tytułów, to oczywiście nie ma po co się męczyć, ale czasem są to niszowe programy.

Tak czy inaczej chciałbym się nauczyć, tak dla idei, a nie płacić lub zlecać komuś (bez obrazy).