Aktualności: C64 Power - online od stycznia 2000 !

Autor Wątek: C128 śmieci przy odczycie katalogu  (Przeczytany 442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbych

• Level 3
C128 śmieci przy odczycie katalogu
« dnia: 19 Styczeń 2018, 22:41 »
Tak wygląda próba odczytu katalogu z zamontowanego obrazu (pod koniec zrobiłem reset):
https://www.youtube.com/watch?v=ZHvup2Jpu5Y

Dodam że to C128 z 1541UII żeby nie było wątpliwości. Wcześniej działał, nie powiem że bez problemów (np. niektóre części dem się nie ładowały) ale myślałem że to po prostu wina kompatybilności. Czasami zdarzał mu się taki wybryk ale zazwyczaj po włączeniu odczekaniu chwili i wyłączeniu mu przechodziło. To tylko jeden z objawów bo dziś próbowałem uruchomić inny cart i ku mojemu zaskoczeniu na ekranie widać było śmieci - poza tym wszystko działało, muzyka grała, mogłem wybrać elementy menu ale cały ekran i sprajty był śmieciami.

Ktoś coś podpowie? Ewentualnie ktoś z okolic Śląska może zrobić diagnostykę/serwis? Planowałem kiedyś wymienić w nim elektrolity ale nie miałem na to czasu możliwe żeby takie objawy były przez padnięte kondensatory?

Offline Raf

• Master of disaster
  • Administrator
  • Level 7
  • Wolność, własność, sprawiedliwość
Re: C128 śmieci przy odczycie katalogu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2018, 00:19 »
Cart diagnostyczny trzeba podłączyć i zobaczyć czy CIA jest ok
"Cokolwiek powiesz albo napiszesz, znajdzie się ktoś, kto słyszy lub czyta coś zupełnie innego i jeszcze bezczelnie wmawia Ci to"

Offline V-12/Tropyx

• Level 7
  • 0ldsk00l 4ever!
    • http://www.riversedge.pl/
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2018, 00:44 »
Ja stawiam na problemy z odczytem karty pamięci/usb z ultimejta. Gdyby CIA było zwalone, to by nie było w ogóle komunikacji ze stacją.
http://www.riversedge.pl/ - zapraszam na nową stronę: recenzje, relacje, strefa C64.

Serwis Commodore 64/1541 - naprawa/diagnoza.
Zawsze aktualne!

Offline Zbych

• Level 3
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2018, 11:36 »
Ultimejt jest raczej ok bo działa mi w C64. Wiem że Ultimate nie współpracuje zbyt dobrze z C128 i dlatego wydawało mi się że wcześniejsze problemy były tym spowodowane, ale wczoraj testowałem na innym karcie i na ekranie pojawiły się śmieci.
Już kiedyś jak pierwszy raz to zobaczyłem to wydawało mi się że to wina CIA ale zamieniłem miejscami oba CIA a problemy pozostały. Tylko że zastanawia mnie jedna rzecz: jak pierwszy raz go otworzyłem to widziałem że ktoś zrobił jakieś dziwne połączenie kabelkiem - bezpośrednio z nogi CIA przylutował do spodu płyty do tej samej nogi (której to już nie pamiętam). Sprawdzałem miernikiem to miejsce zarówno z podstawki do spodu płyty jak i z układu do płyty i nic nie wskazywało na to że jest tam coś nie tak więc usunąłem ten kabelek.

Offline Raf

• Master of disaster
  • Administrator
  • Level 7
  • Wolność, własność, sprawiedliwość
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2018, 12:03 »
Zwykła stacja działa?
"Cokolwiek powiesz albo napiszesz, znajdzie się ktoś, kto słyszy lub czyta coś zupełnie innego i jeszcze bezczelnie wmawia Ci to"

Offline Zbych

• Level 3
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2018, 13:04 »
Zwykła stacja działa?
Nie mam zwykłej stacji ani magnetofonu :(

Offline hobocti77x

• Level 5
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń 2018, 13:31 »
Tak wygląda próba odczytu katalogu z zamontowanego obrazu (pod koniec zrobiłem reset):
https://www.youtube.com/watch?v=ZHvup2Jpu5Y

Dodam że to C128 z 1541UII żeby nie było wątpliwości. Wcześniej działał, nie powiem że bez problemów (np. niektóre części dem się nie ładowały) ale myślałem że to po prostu wina kompatybilności. Czasami zdarzał mu się taki wybryk ale zazwyczaj po włączeniu odczekaniu chwili i wyłączeniu mu przechodziło. To tylko jeden z objawów bo dziś próbowałem uruchomić inny cart i ku mojemu zaskoczeniu na ekranie widać było śmieci - poza tym wszystko działało, muzyka grała, mogłem wybrać elementy menu ale cały ekran i sprajty był śmieciami.

Ktoś coś podpowie? Ewentualnie ktoś z okolic Śląska może zrobić diagnostykę/serwis? Planowałem kiedyś wymienić w nim elektrolity ale nie miałem na to czasu możliwe żeby takie objawy były przez padnięte kondensatory?
To moze byc problem z kontaktem CIA. wez omomierz i schemat c128 i sprawdzaj polaczenia na nogach ukladu z punktami na innych ukladach  wedlug schematu.
Przewod mogl wlasnie spelniac role mostka .