Aktualności: C64 Power - online od stycznia 2000 !

Autor Wątek: Polski GEOS  (Przeczytany 12666 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jericho/Draco

  • Level 4
  • ****
  • Wiadomości: 341
Polski GEOS
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Listopada 2012, 18:45 »
Rozumiem. No nic może firmware sobie uaktualnij? Może to z tego powodu nie chce ruszyć. Albo nie masz zamontowanego tego GEOSa. Nie wiem bo sam bawię się na stacji...
Lipa jest bo GEO-RAMU nie znajduje.. Taka wersja może trzeba jakiś plik wrzucić na dysk? Orientuje się ktoś?

Offline Kisiel

  • Level 7
  • *******
  • Wiadomości: 11447
  • Number 7 in all users competition...
    • http://wiki.projekt64.filety.pl/doku.php
Polski GEOS
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Listopada 2012, 20:21 »
w geosie normalnym musisz skonfigurować GEORAM w CONFIGURE, wybierasz czy ma być shadow czy virtualna stacja np. 1541 (albo i dwie). Jeżeli używasz freezowaną wersję to znaczy żę jest już po detekcji hardware (AR) czyli po keczupie. Proponuje użyć wersji oryginalnej bootowalnej albo ściągnąć wersję z mojej strony. Jedyny duży mankament wersji sterów do GEORAM jest to że nie widzą że pamięć jest już zapełniona softem i po każdym boocie trzeba od nowa kopiować programy na wirtualną stację... efekt GEORAM i TDC jest taki że np. GEOPAINT działa od pstryknięcia.
idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach

...w przypadku checi zakupu UK1541,GA,MA,T8500,T7501 prosze o kontakt na Facebooku, haslo: UK1541....

suchy

  • Gość
Polski GEOS
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Listopada 2012, 16:38 »
ExciterELB:
a ja to właśnie męczę Z SD2IEC.. pisali że powinno działać...

... i jasne, że działa - wersja GEOSa poprawiona dla SD2IEC. Tylko, że jak masz jedynie KERNAL w komciu, to żeby w pełni obsłużyć SD2IEC trzeba się nieźle naklepać w klawiaturę (OPEN.../CLOSE... \"\" i takie tam różne pierduły) i mieć świadomość co sie robi \"\" , dla tego używaj FIBRa do przeglądania/uruchamiania plików z SD2IEC, tak jak koledzy dobrze radzą!

PS Dodatkowo dla GEOSa musisz:

- w SD2IEC mieć podłączone mikroswitche do zmiany wirtualnej dyskietki, a w katalogu z GEOSem swaplistę (plik tekstowy opisujący dla SD2IEC kolejność uruchamiania i przełączania aplikacji GEOSa)
- w komciu zainstlowane rozszerzenie RAMu: REU (nie wiem co on tam jeszcze akceptował i czy coś w tym względzie było poprawiane w wersji GEOSa akceptowalnej przez SD2IEC). Bez dodatkowego RAMu sam GEOS ruszy z SD2IEC, ale aplikacje spod GEOSa będą się juz "ciąć".

suchy

  • Gość
Polski GEOS
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Listopada 2012, 17:47 »
... jesli chodzi o swaplistę to juz kiedys pisałem o tym na c64scene, więc tylko zacytuję:

"Do zmiany dyskietek wirtualnych koniecznie muszą być mikrioswitche monostabilne (przyciski zwierne), zamontowane gdzieś w widocznym i dostępnym miejscu na obudowie komcia (najlepiej gdzieś w okolicach klawiatury tak aby wygodnie można było je naciskać). Zrozumiesz to jak pobawisz się GEOSem uruchamianym z SD2IEC. Te przyciski to jest dokładna analogia zmiany dyskietki w stacji: DISK-CHANGE1 - wymiana dyskietki w stacji (SD2IEC w tym przypadku) na następną (w sytuacji kiedy program tego zażąda), DISK-CHANGE2 - powrót do poprzednio używanej dyskietki. Naciśnięcie jednocześnie obu przycisków: powrót do pierwszej dyskietki z listy. Aby przełączanie, wymiana dyskietek w SD2IEC działało na karcie SD musisz mieć zapisany plik tekstowy o nazwie AUTOSWAP.LST, zawierający listę "dyskietek" w kolejności ich przełączania. Przykładowo dla GEOSA taka lista może wyglądać tak:

GEOS64.D64
APPS64.D64
SPELL64.D64
WRUTIL64.D64

Taki plik listy tworzysz np. w notatniku (w PCcie ofcors), a potem nagrywasz na kartę SD pod nazwą AUTOSWAP.LST Rzecz jasna na karcie SD muszą być również nagrane obrazy dyskietek (pliki D64) takie jakie znajdują się na liście. Pierwsza "dyskietka" z listy instaluje się automatycznie (po włączeniu SD2IEC) i jest dostępna do uruchomienia zapisanego na niej softu (w naszym przypadku dyskietka systemowa z GEOSEM: GEOS64.D64). Naciskając cyklicznie przycisk: DISK-CHANGE1 instalujemy (zmieniamy) kolejne dyskietki z listy (dyskietki z aplikacjami dla GEOSa - GEOS sam będzie tego żądał). Naciskając cyklicznie DISK-CHANGE2 robimy powrót do poprzednich dyskietek z listy.

Jest jeszcze inna metoda zmiany dyskietek przy pomocy przycisków DISK-CHANGE, umożliwiająca posiadanie na karcie SD wielu swap list pod odmiennymi nazwami dla różnych aplikacji (nie tylko GEOSa), ale do tego dojdziesz z czasem sam, jak przeanalizujesz manual SD2IEC.

sd2iec-manual
"

Offline StaryMarabut

  • Level 6
  • ******
  • Wiadomości: 1794
  • Robię wszystkim dobrze *za pół ceny.
Polski GEOS
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Listopada 2012, 20:23 »
ExciterELB  

Wiem że  instalowaleś Jiffy w swoim komciu.
Zainstaluj wersję  z poprawionymi klawiszami funkcyjnymi. Specjalnie do obsługi sd2iec i Fibra.
To jeszcze bardziej uprzyjemnia obsługę.