Co to jest Galeria Covers?

Witam serdecznie w prawdopodobnie największej galerii coverów w Internecie! Bardzo się cieszę, że wybrałeś właśnie tą stronę do przeglądania. W tym wstępie postaram się przekazać Ci niezbędne informacje o wszystkich sprawach dotyczących tego serwisu.

Powstaliśmy razem z serwisem C64 Power, który istnieje od 1999 roku (na twardym dysku, 7. stycznia 2000 roku wystartowaliśmy w Sieci). Początkowo galeria ta była częścią tamtej strony poświęconej ośmiobitowemu komputerowi Commodore 64. Bo właśnie Covers jest mocno związany ze sceną tegoż komputerka. To na nim wykształciła się tzw. cover-scena (jej opis także znajduje się w tej galerii). Cover-scena, czyli ludzie tworzący papierowe prace - przeważnie czarno-białe, rozprowadzane poprzez kserowanie i później krążące po całej scenie Commodore 64 i nie tylko. Tutaj znajdziecie grubo ponad 200 zeskanowanych prac wielu autorów. Nie tylko ci najpopularniejsi, ale całe grono cover-sceny.

Poruszanie się po stronie chyba nie jest zbyt skomplikowane, gdyż sama struktura serwisu jest bardzo prosta. Po kliknięciu na dowolny link z coverami, pojawia się strona z miniaturkami prac autora. Aby powiększyć dany obraz, wystarczy na nim kliknąć (otworzy się w nowym oknie). Duża część prac jest skanowana w skali 1:1. Dodatkowo są one skompresowane JPEG, gdyż nasza polska rzeczywistość (TPSA...) nie pozwala większości przeglądać prac w dobrej jakości. Staram się zatem nie przekraczać wielkości 200 KB dla skanu (przeważnie 80-150 KB). Powrót do strony głównej (i spisu prac) odbywa się przez wciśnięcie loga głównego galerii. Zreszta, sam sprawdź :).

Zapraszam do przeglądania!

Łukasz 'Luc' Sanecki
C64 Power - http://c64.nostalgia.pl

 
 

© 1999-2018 : covers jest integralną częścią C64 Power. Prace są własnością autorów.