0-B | C-G | H-N | O-R | S-Z

Carnage
Gra Carnage pozwala jednej lub dwóm osobom ścigać się w zawodach samochodowych. Cały wyścig składa się z ośmiu biegów (torów). Warto czasem zagrać i pościgać się.

Checkers
Warcaby to napewno miła odmiana po szachach. Opcji mają tyle, że od razu zostały (dla mnie) najlepszymi warcabami na C64. Chyba nie muszę niczego więcej pisać?

Chessmaster 2100
Ambitną grą są szachy firmy Software Toolworks pod nazwą Chessmaster 2100. Gra została dopracowana pod każdym względem, a bogactwo opcji po prostu zadziwia.

Chicken
Gra polega on na tym, że obaj zawodnicy stają w swych maszynach na dwóch końcach ulicy, po czym jadą coraz szybciej w swoim kierunku, pędząc na złamanie karku.

Commando
Typowa strzelanka, jedna z pierwszych gier tego typu na komputery, ukazała się też na automatach! Ktoż nie grał w lendarnego Commando w roli głównej? Musisz w to zagrać.

Cool Croc Twins
Twoim zadaniem będzie przejście wielu plansz, aby dotrzeć do swojej ukochanej. Gierka polega na tym, by na planszy pozapalać wszystkie wyznaczone pola.

Cosmic Business
Każdy z Was zapewne spotkał się niegdyś z grą planszową nazywaną Bankrutem czy jak kto woli Fortuną. Cosmic Business zasadami przypomina Fortunę.

Cosmic Hero
Zadaniem jest zebranie wszystkich fiolek w danej części statku i otwarcie grodzi. Poruszając się po kajutach przesuwasz porozrzucane przedmioty.

Crillion
Crillion to gra logiczna. Hej, nie przestawajcie czytać! Pomimo swej prostoty ta gra naprawde wciąga. Chodzi o to, żeby na planszy pozbijać wszystkie klocki.

Cue Boy
Kluby bilardowe to całkiem niezła zabawa. Jest to symulacja pool'a, zwanego bilardem amerykańskim, jak na możliwości C64 prezentuje całkiem niezły poziom.

Cyberball
Rok 2022. Football dawno przestał bawić prawdziwych mężczyzn, był zbyt delikatny i nie dawał zastrzyku adrenaliny. Dziś wszyscy wolą brutalny sport - grę Cyberball.

Defender Of The Crown
Jedna z najlepszych strategii na Commodore 64! Król umarł, niech żyje Król! Zdobywanie zamków, terytoriów, 100% gry! Turnieje rycerskie, podboje, zawody. Absolutny hit!

Dizzy 2 - Treasure Island
Druga część jednej z najbardziej znanych i docenianych gier - Dizzy. Czyli - przygody jaja! Niezwykle trudna, aczkolwiek wciągająca gra! Opis z solucją i pomocami!

Donald Duck
Zarabiając Donaldem w sklepie z zabawkami, targowisku z warzywami i owocami będziesz mógł zgromadzone pieniądze przeznaczyć na wychowanie trójki dzieciaków.

Edd The Duck
Jesteś kaczorem Eddem i musisz zbierać gwiazdki. Czynność tę utrudniają Ci różne stwory, z wyglądu sympatyczne, lecz niestety wrogo do Ciebie nastawione.

Elephant Antics
Elephant Antics to przygody pewnego bardzo sympatycznego słonika. Podróżuje on po całym świecie w poszukiwaniu przygód. Jedna z najlepszych platformówek.

Exterminator
Exterminator został bardzo ciekawie wykonany. Doskonała grafika oraz dynamiczna i pasująca do klimatu gry muzyka sprawiają, że gra się super. Wytęp szkodniki!

Father Christmas
Wspaniała gra świąteczna, w której musimy pomóc Świętemu Mikołajowi uratować ducha Świat Bożo-Narodzeniowych. Fajna platformówka, w która warto zagrać przed Świętami!

Fist Fighter
Wydana przez Zeppelin Games, jedna z niewielu typowych bijatych. 7 postaci, kilka scenerii i standardowe ciosy. Mimo wszystko warto zobaczyć jedną z niewielu takich bijatyk!

Flimbo's Quest
Jedna z typowych (aczkolwiek bardzo dobrze wykonana) gra platformowa na Commodore 64. Naukowiec pracuje nad stworzeniem wiecznego życia... Oczywiście musisz pomóc!

Frankenstein
Słynna historia stworznia Frankensteina. Jegor - którym sterujesz, panicznie boi się ciemności, a na dodatek musi wypełnić specjalne zadanie w tajemniczej scenerii...

Freddy's Back
Tym razem po świecie w którym rozgrywa się akcja gry chodzimy sympatycznym Fredem i naszym zadaniem jest zbierać po drodze wszystkie napotkane diamenty.

Frogger
Jedna z wielu odmian tej strasznie :) popularnej gry. Pomóż naszej żabce przeskoczyć przez autostradę i rzekę - niech dotrze do swojej norki! Polecam.

Giana Sisters
Giana Sisters. Czy ktoś o tej grze nie słyszał? Chyba nie trzeba przedstawiać tego legendarnego tytułu. Tutaj przeczytacie największy opis tej gry w historii komputerów!

Ghostbusters
Przyjdzie nam w tej grze sterować brygadą nieco narwanych naukowców, którzy będą oczyszczać miasto z duchów. Fabuła tej gry bazuje na filmie pod tą samą nazwą. Zresztą, czy komuś należy o tym w ogóle przypominać? :-)

Ghosts'n'Goblins
G'n'G to grobowa gra - w dosłownym tego słowa znaczeniu! Mimo średniej grafiki i dźwięku - wciąga niebywale swoim niepowtarzalnym klimatem!

Golf Master
Kolejny symulator golfa. Może i nie jest to rewelacja, ale dla zwykłego relaksu jest to gra wręcz idealna. Nic tak nie odpręża jak spokojna partyjka w golfa z kolegami...

Gordian Tomb
Producenci gry odwalili kawał dobrej roboty. Grafika w grze jest starannie wykonana i bardzo kolorowa, muzyka to kilka melodyjek dobrze oddających atmosferę gry.

Grand Prix Circuit
GPC był jednym z popularniejszych symulatorów F1 dostępnych na C64 w swoim czasie. Mamy tutaj do wyboru 3 samochody: Williams, Ferrari i McLaren. Polecam!

G.S. Soccer
Muszę przyznać, że ta symulacja piłki nożnej nie jest udana pod względem grafiki i muzyki. A najbardziej zdziwił mnie pewien fakt, o którym przeczytacie w samej recenzji.

Gwiezdny Kupiec
Gwiezdny Kupiec to rewelacyjna gra strategiczno-handlowa, wydana w 1996 roku przez LK Avalon. Obowiązkowa pozycja dla każdego gracza! Zaludnij planetę i pokonaj innych!

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek