Buggy Boy

Kolejne wyścigi? Nie, nie tym razem. W przypadku gry Buggy Boy mamy do czynienia z prawdziwą, wyczynową jazdą po torach z przeszkodami. Do dyspozycji mamy dość specyficzny, wykonany z odpornego na wszelkie akrobatyczne wyczyny materiału samochodzik z dwubiegową skrzynią biegów, rozwijający maksymalną prędkość do 226 km/h (niesamowite osiągi jak na dwustopniową skrzynię, prawda?).

Do wyboru mamy pięć tras (Offroad, North, South, East, West). Pierwsza z nich to tor wyścigowy, na którym przejeżdżamy kolejne okrążenia, reszta natomiast to pełnowymiarowe trasy, podzielone na odcinki. Nie różnią się one od siebie zbyt wieloma szczegółami, no chyba, że mamy na myśli takie detale jak kolor pobocza i rodzaje drzewek. Przez powyższy fakt granie dość szybko staje się nudne, bo o ile to, że okrążenia trasy Offroad nie różnią się od siebie nikogo nie powinno dziwić, to identyczność odcinków na pozostałych trasach jest dość zastanawiająca.

Prowadzenie naszego "bolidu" nie wymaga zbyt wielkich umiejętności. Należy tylko zręcznie omijać liczne przeszkody (głazy, drzewa, krzaki, murki, płoty (?)). Skręcać na zakrętach zasadniczo nie trzeba (no chyba, że ktoś bardzo chce), ponieważ trasa sama "dopasowuje się" do obranego toru jazdy. Szkoda - może było by ciekawiej.

Celem gry Buggy Boy jest przede wszystkim "zbieranie" punktowanych chorągiewek i przejeżdżanie bramek, za które również otrzymuje się cenne punkty. Warto zwrócić uwagę na bramki TIME, które jak sama nazwa wskazuje dostarczają nam cennych sekund. Przejazd przez każdą gwarantuje dodatkowe 2 sekundy czasu na następnym okrążeniu / odcinku.

Zbieranie wyżej wymienionych punktów ma nam uprzyjemniać m.in. skakanie przez kłody, jazda na dwóch kołach oraz po nielicznych pochylniach. Dodatkowo co jakiś czas na trasie pojawia się samochodzik taki sam jak nasz w celu utrudnienia nam jazdy. Nie jest jednak w tym zbyt dobry.

Muszę przyznać, że dla mnie atrakcja jaką niewątpliwie jest "skakanie po trasie" to zbyt mało, aby gra tego typu przykuła mnie na dłużej do monitora. Nie twierdzę jednak, że nikomu się nie spodoba. Podsumowując - grafika cienka (trasy), dźwięk jakiś tam jest, ale bez przesady, ogólnie - dość średnio, ale jak już pisałem, gra być może zyska sobie swoich wiernych fanów.

Data wydania: 1987
Producent: Elite Systems
Pobierz plik z grą
Radek 'Werbel' Bergier
Ocena:

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek