Bruce Lee

Już tylko wysoki kamienny mur oddzielał go od klasztoru. Starał się nie myśleć, co spotka go za nim. Jego mózg rozpracowywał tylko najbliższe niebezpieczeństwa i przeszkody. Taki sposób działania dał mu możliwość zbliżenia się do celu - olbrzymiej posiadłości shoguna Mirjiu. Ten bezwzględny człowiek uwięził filozofa, wielkiego mistrza, doktora Hiao-Pin, który opracowywał cudowny lek na nieśmiertelność. Najgorsze było jednak to, że profesor podczas porwania miał przy sobie bezcenną księgę czarów i zaklęć, przy której pomocy okrutny shogun mógłby zawładnąć całym światem, a korzystając z wiedzy profesora zapewnić sobie nieśmiertelność. Lee żostał wybrany przez Radę jako człowiek bardzo sprawny fizycznie i przygotowany do różnych niebezpiecznych sytuacji.

Mur nie był dla niego zbyt wielką przeszkodą. Wgłębienia stanowiły pewne oparcie dla rąk i nóg, więc po chwili Lee dotknął stopami twardego podłoża wielkiej komnaty. Dźwięk, jaki wydały przy tym jego specjalnie utwardzone buty, przypominał wystrzał armatni. Zdawał sobie sprawę, że za chwilę czeka go spotkanie z niezbyt sympatycznymi strażnikami...

Po chwili Bruce Lee znalazł się w olbrzymim klasztorze. Składał się on z kilkudziesięciu komnat, w większości przedzielonych wielkimi płytami uniemożliwiającymi przejście. Jedynym sposobem na ich usunięcie jest zebranie wszystkich lampionów znajdujących się w dane komnacie, lub systemie komnat.

Poruszanie się po pokojach jest możliwe dzięki licznym platformom, ruchomym drabinkom lub linom. Pamiętaj jednak, że należy je przedtem uruchomić, gdyż są zamrożone. Bardzo niebezpieczne są dla ciebie trujące opary, unoszące się w niektórych miejscach. Emitują je w równych odstępach czasu specjalne rurki umieszczóne w ścianach. Radzę ci także uważać na miecze wystające z podłogi, latające pociski, spadające kamienie lub wybuchające miny. Wszystkie te urządzenia mogą szybko zakończyć twoją misję.

Dwie postacie, które biegną w twoją stronę, to szybki, czarny Ninja z mieczem oraz gruby karateka, bez broni. Mimo ich niewątpliwych umiejętności nie są zbyt trudni do pokonania. Czasem nawet zaczynają walczyć między sobą wykorzystaj to. Niekiedy znajdziesz się na wysokiej platformie, gdzie nie dostanie się żaden z twoich przeciwników, nie mogą oni chodzić po drabinkach. Niestety, zabicie strażnika daje tylko chwilowy efekt; twój wróg pojawia się po kilkunastu sekundach z nowym zapasem sił.

Sam program daje możliwość gry na dwa liczniki, a także walki z drugim graczem. Jeden jest wtedy legendarnym Bruce'em Lee, który musi wykonać swoją misję: uratować peofesora i odzyskać skradzioną księgę; drugi z graczy wciela się w postać jednego ze strażników i stara się jak najskuteczniej przeszkadzać lub pomagać Bruce'owi.

Data wydania: 1984
Producent: Datasoft Inc.
Pobierz plik z grą
Top Secret : wpisał Mad Joy
Ocena:

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek