American Tag Team Wrestling

To gra zręcznościowa, której tematyka zaczerpnięta została z iście amerykańskiego sportu: wrestlingu. Kto ogląda telewizję satelitarną, niejednokrotnie mógł podziwiać olbrzymich facetów w kolorowych kostiumach, ganiających po ringu z pianą na zębach. Walki te, zwane również wolną amerykanką, w rzeczywistości nie są tak groźne, na jakie wyglądają. W większości przypadków są sfingowane, przebieg walki i jej zakończenie znane są zawodnikom przed rozpoczęciem zmagań. Zaaranżowana rywalizacja wymaga od jej uczestników zarówno dobrego wygimnastykowania, jak i niezłych umiejętności aktorskich. Ci faceci są zawodowcami jeśli chodzi o udawanie np. bólu. Na takie przedstawienia Amerykanie przychodzą całymi rodzinami i naprawdę wspaniale się bawią. Z tego co słyszałem, najlepsi zawodnicy ligi w wrestlingu niebawem wyruszą w tournee po Europie. Wśród krajów, które mają odwiedzić, znajduje się również Polska.

Walka nie toczy się pomiędzy dwoma zawodnikami, lecz uczestniczy w niej czterech osiłków. Każdemu z graczy przysługuje dwóch zawodników. W jednej chwili na macie może spotkać się jedynie dwóch rywali.

Każdy celny cios przeciwnika osłabia Cię. Jeśli poziom energii jest bardzo niski, to należy zmienić zawodnika. W tym celu podchodzi się do swego narożnika i naciskasz FIRE.

Utracona energia odzyskiwania jest w czasie odpoczynku poza ringiem. Jeśli chcesz rzucić przeciwnika na matę (zawodnicy trzymają się za barki), musisz wykonać kilka szybkich ruchów dźwignią joystick'a (prawo-lewo), a w chwili, gdy nad ringiem pojawi się żółte okienko, nacisnąć FIRE. Wcześniejsze naciśnięcie tego przycisku spowoduje, iż to Ty zostaniesz rzucony na matę.

Leżącego na macie przeciwnika rozkłada się na łopatki ruchem dźwigni w dół (dźwignię należy tak przytrzymać, aż do zakończenia odliczania przez sędziego trzech sekund). Jeżeli znalazłbyś się w odwrotnej sytuacji, to musisz wiedzieć, że tylko szybkimi ruchami joystick'a prawo-lewo zdołasz uniknąć rozłożenia na łopatki.

Data wydania: 1992
Producent: Zeppelin Games
Pobierz plik z grą
magazyn Commodore & Amiga : wpisał Luc
Ocena:

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek