Agent USA

Stanom Zjednoczonym grozi ogromne niebezpieczeństwo. W jednym z pociągów ktoś podłożył mutację bomby - bardzo dziwnej - niszczących ludzi. Bomba ta krąży wciąż z peronu na peron, poszerzając niebezpieczeństwo. Jak ona działa? Jest to skażona substancja, z którą styk sprawia, że zostajemy zarażeni śmiertelną chorobą, którą roznosimy dalej jako pasażerowie. Ty, specjalny wysłannik amerykańskiej policji - Agent USA - masz temu niebezpieczeństwu podołać.

Niesamowicie prosta i nieskomplikowana gra, z bardzo ciekawym scenariuszem. Wbrew pozorom, wciąga na długie godziny. Jesteś Agentem USA (cała postać to kapelusz i nogi...). Musisz podróżować do całych Stanach, by znaleźć zarazę i ja wyniszczyć. Zaraz, zaraz - jak Ty to sam zrobisz? Środkiem są diamenty, których na początku posiadasz kilka. Wystawiając je na chwilę na peronie (wystarczą trzy, najlepiej jak najwięcej), będą się rozmnażać. Gdy spotkasz się z zakażoną osobą, rozłóż wokół niej kilka brylantów (nieskażonych). Po styku z nimi zakażony osobnik zostanie ocalony. Twoim zadaniem jest całkowite powstrzymanie zarazy.

Obsługa gry. Diamenty rozsypujemy poprzez wciśnięcie przycisku FIRE i skierowanie joy'a w jakimś kierunku. Po kilku sekundach powiększy się ich liczba.
Aby podróżować pociągiem konieczne są bilety. Budka z biletami znajduje się w każdym mieście (aby je kupić, wybieramy z listy jakieś miasto i wpisujemy je w polu, np. CHICAGO, OL). Obok nazwy miasta jest czas odjazdu. Jeśli spróbujemy wsiąść do pociągu bez biletu, zostaniemy z niego wyrzuceni. W rozkładzie znak '*' (gwiazdka) oznacza ekspress - pośpieszny. I tu mała wskazówka, jak wsiadać do pociągu nie posiadając biletu (nie działa w pośpiesznych): przed sygnałem odjazdowym szybko wsiadamy - tak, że nie zdąży nikt nas wyrzucić. Wtedy jednak nie wiemy, gdzie pojedziemy :) (no chyba, że spojrzymy wcześniej w plan).
W niektórych miejscowościach oprócz budki z biletami jest też Informacja. Tam można dowiedzieć się, gdzie aktualnie się znajdujemy, które miasta już 'zwiedziliśmy' oraz gdzie prawdopodobnie znajduje się bomba. Można także sprawdzić prawdopodobną 'strategię przenoszenia zarazy'.

Grafikę sami widzicie - nie prezentuje żadnego poziomu. Podobnie jest z dźwiękiem - momentami usłyszymy prymitywne odgłosy przyjeżdżającego pociągu, rozsypywanych diamentów itd. Nie jest to jednak ważne, gdy grywalność sięga zenitu, a prostota gierki czyni ją bardzo interesującą.

Data wydania: 1984
Producent: Action
Pobierz plik z grą
Łukasz 'Luc' Sanecki
Ocena:

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek