Ace Of Aces

Ace Of Aces - symulator, w którym zasiadamy za sterami myśliwca z II Wojny Światowej. Naszym celem jest wypełnienie ... niestety tylko jednej misji. Istnieje jedynie możliwość wyboru tego jakie cele chcemy atakować, a są to : V-1 Rocket, Bomber, Train (pociąg) i U-Boat (łódź podwodna). Dla osób, które po raz pierwszy grają w Ace Of Aces, w pierwszej kolejności proponuję trening.

Decydując się na misję sami wybieramy nasze uzbrojenie i dodatkowe wyposażenie (dodatkowe zbiorniki na paliwo). W momencie kiedy, skończy nam się magazynek z nabojami, musimy przełączyć na strzelanie rakietami, dlatego warto zawsze dołożyć kilka rakiet do uzbrojenia. Atakując pociąg, czy łódź podwodną nie możemy zapomnieć o załadowaniu kilku bomb. Musimy obniżyć naszą wysokość, do momentu kiedy znajdziemy się całkowicie w chmurach, wysokościomierz musi wskazywać krytyczną wysokość (kolor czerwony). Nie możemy się jednak za bardzo zniżyć, gdyż grozi to zderzeniem z ziemią. W momencie, kiedy na radarze (po lewej stronie, sylwetka samolotu) zobaczymy, że cel znajduję się pod nami, naciskamy klawisz 5, następnie otwieramy luk bombowy. Radar ten informuję również o zbliżających się samolotach nieprzyjaciela (kolor czerwony).

Chcąc spojrzeć w lewo naciskamy klawisz 2, w prawo klawisz 3. Możemy tu zwiększyć moc, tylko nie za bardzo, łatwo o pożar. Można go co prawda ugasić, ale silnika już nie uruchomimy. Lądowanie możliwe jest tylko, w momencie jeżeli znajdujemy się nad naszym lotniskiem. Obniżamy wtedy naszą wysokość, należy pamiętać o podwoziu. Naciskając klawisz 4 włączamy mapę, gdzie możemy sprawdzić naszą aktualną pozycję. Naciskając klawisz 1 wracamy do kokpitu. Celowanie do samolotów przeciwnika, nie jest wcale takie łatwe, chyba dlatego, że samolot reaguje na nasze polecenia z lekkim opóźnieniem, ale można się przyzwyczaić. Samoloty często chowają się za chmury, co też nie ułatwia nam zadania.

Grafika jest naprawdę super, praktycznie cały czas lecimy nad chmurami, robi to niesamowite wrażenie, czasami możemy napotkać i wlecieć w chmury burzowe, wtedy może nawet dojść do uszkodzenia samolotu. Efektom dźwiękowym, nie można chyba też nic zarzucić. Ogólnie Ace Of Aces jest naprawdę świetnym symulatorem, a wypełniając całą misję i bezpiecznie wracając do bazy, możemy być naprawdę dumni, nie jest to wcale takie łatwe zadanie.

Data wydania: 1986
Producent: Accolade
Pobierz plik z grą
Filip 'Jakiel' Filipo
Ocena:

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek