1943

Kontynuacja bardzo dobrej gierki, jaką niewątpliwie jest, opisywana z resztą kiedyś przeze mnie, 1942. Szczerze mówiąc 1943 to pierwsza i ostatnia dobra gra bazująca na 1942. Powstało wiele innych (1944, 1948, ... ), ale nie są one nawet w połowie tak dobre jak te dwie wspomniane powyżej.

1943 nie wiele się różni od swej poprzedniczki. Nadal latamy (tyle, że rok później :)), strzelamy, lądujemy na lotniskowcu, itd. Nadal też mamy trzy życia i trzy beczki, z taką tylko różnicą, że gdy stracimy jedno życie mamy znów komplet akrobacji ratunkowych :). Poprawiono trochę grafikę (nasz samolot już jakoś normalniej wygląda) oraz utrudniono nam ciut życie, poprzez zwiększenie ilości nadlatujących wrogich maszyn (jakoś więcej strzelają, ale nadal po cichu :)). Poza tym wykonują jakieś przedziwne akrobacje i naprawdę czasami ciężko jest uniknąć ognia ich działek. Utrudniono też zdobywanie bonusów (POW), gdyż samoloty, które je posiadają są chyba sterowane przez pilotów kamikadze, w dodatku nawalonych, ale nic to :).

W 1943 zmniejszyła się również ilość typów wrogich maszyn (niestety nie ma już samolotów - owadów :), a i tych większych jakoś niewiele). W 1942 było tego jakoś więcej, a tu mamy tylko czarne i białe samolociki :)

Generalnie ta gierka jest krokiem na przód, jeśli patrzeć na jej poprzedniczkę. Generalnie chodzi o to samo, ale jeśli ktoś już tyle grał w 1942, że zna ją na pamięć, z pewnością chętnie pogra w 1943.

Data wydania: 1985
Producent: Capcom/Elite
Pobierz plik z grą
Radek 'Werbel' Bergier
Ocena:

 © 1999-2019 Wszystkie prawa zastrzeżone
 Webmaster: Mariusz "Flooder" Młynek